Uhani

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10
Re: Uhani

Odgovor Napisal/-a brico » 20 Maj 2015, 20:21

sorry...nismo se dobro razumeli...torej, sebe si vprašal zakaj?...

če živiš od škarij, glavnika in britve in če ti to daje šolde za kruh, si profesionalec...če bi to delal ljubiteljsko, bi bil amater.... 8-)
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Uhani

Odgovor Napisal/-a brico » 20 Maj 2015, 20:33

drgač...uvodna fotka je tipičen primer "Riječkog morčića"....ki naj bi nastal iz "mori o moretti veneziani"....s tem se ukvarjam že kar nekaj let, pa zmeraj manj vem...

Slika
...is a good man without a good knife really a good man ?

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Uhani

Odgovor Napisal/-a Puskin » 20 Maj 2015, 20:41

Tako je! Če si z britjem služiš kruh si profesionalec. To nima nikakršne veze s tem al si dober al si slab. Se pa pričakuje od profesionalca,da svoj posel opravi kot se šika!
Razni pirsingi so ja...modna muha,kot si sam ugotovil. Določene zadeve so pa že tako močno ukoreninjene,da jih je nemogoče spregledat,zanikat... Britje,je tudi ena taka čisto moška zadeva-tradicionalna. Zato te je tudi tako pritegnilo,ne! Britje tudi ni muha enodnevnica!
Old school moški smo pač ostali pri uhanih. Ko sem kot mladi pobalin prišel na dopust k dedku na vas in je zagledal uhan,se je nasmejal in mi povedal,da je to včasih bil nek statusni simbol še ko je on majhen bil!
Ne sekiraj se,brij lepo dalje in uživaj! Btw,po kolk je britje tam pri vas? ;-)
Nothing less...than BBS

Abarber
Prispevkov:31
Pridružen:22 Sep 2014, 21:22
Kraj:Koper
Kontakt:

Re: Uhani

Odgovor Napisal/-a Abarber » 20 Maj 2015, 21:14

Brico slabo si prebral :D bi sebe brcnu ce bi tako napisal hh.. Jaz sem mislil na professionalca kot cloveka ki res obvlada poklic..jaz se tudi se ucim saj imam komaj 23 let... zame je professionalec tisi ki ima ze dolgoletne izkusnje stem...

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Uhani

Odgovor Napisal/-a miha » 20 Maj 2015, 21:16

@abarber: to je edanjih casih nisna dejavnost, ki pa se je kar nekje zeo razrasla in je kar nekaj denarja noter (npr amerika, anglija, nizozemska itd) je pa treba seveda prav zastaviti, spromovirati, predstaviti itd,... ce drugi ne bo cela horda hipsterjev in turistov (vsja v ljubljani) noter drla ;)
...temu kar ti pravis profi je verjetno boljsi izraz mojster,.. profi je res tisti ki se pc s to dejavnostjo prezivlja.. (ce se ne motim :D)

@brico: a ti mene hecas,.. pa daj pol kaj vec na to temo od zamorckov, ali po resko morcicev povedati no?!?! tema bolj primerna nebi morala biti ;)!
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Uhani

Odgovor Napisal/-a brico » 20 Maj 2015, 21:43

@abarber@, yebi ga, spet se nisva razumela...nekje sem zasledil da si omenil Ozbiča, nasledstvo njegovega dela in salonsko delo v Italiji...zato sem predpostavljal da si profi "frizer", "brivec" ali kaj podobnega in da si s tem služiš kruh...leta s tem nimajo veze...vsekakor ti želim veliko uspeha če te to veseli... :D ...

trenutno berem knjigo, "Dosje kuhinja", Anthony Bourdain...verjetno vsi veste gdo je...začel je kot pomivalec posode ko mu je zmanjkalo denarja...čez par let (2,3) je bil chef kuhinje v prestižnem NY restoranu....priporočam branje....

@miha@, meja med mojsterstvom in umetnostjo je zelo tenka...v delavnici si bil in si videl kaj in kako se dela...še danes se s frendi skregam a je "mojster", ki si ga spoznal, obrtnik-mojster ali umetnik ?!?....

glede morettov, moram malo zložiti kockice pa se oglasim...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Uhani

Odgovor Napisal/-a miha » 20 Maj 2015, 22:18

brico, daj zacni ze zlagati kockice :D !


"mojster", ki sem ga spoznal je po moje oboje obrtnik-mojster in umetnik, se strinjam s tabo :)!
britev.si ruleeees :)

Abarber
Prispevkov:31
Pridružen:22 Sep 2014, 21:22
Kraj:Koper
Kontakt:

Re: Uhani

Odgovor Napisal/-a Abarber » 21 Maj 2015, 12:01

Fantje boste mogli malo bolj natančno brati :D
Zadnjič spremenil Abarber, dne 22 Maj 2015, 07:57, skupaj popravljeno 1 krat.

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Uhani

Odgovor Napisal/-a Puskin » 21 Maj 2015, 12:04

Da se vrnemo nazaj na uhane! Zadnje čase jih nisem glih pogosto nosil. Tak,da sem se danes pošteno namatral,da sem jih gor spravil! :D
Nothing less...than BBS

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Uhani

Odgovor Napisal/-a Puskin » 23 Maj 2015, 09:54

Kaj nihče drug na forumu ne nosi uhanov? Niti občasno kot jaz?
Nothing less...than BBS

Odgovori