Foto oprema

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: Foto oprema

Odgovor Napisal/-a miha » 16 Apr 2015, 11:48

Se strinjam s Puskinom.

Glede povprecjw sem imel v mislih optiko, saj je ze pri top npr nikon objektivih pri zelo odprtih objektivih problem nor CA in mehkoba, tu je pa se daaaalec bolj odprta blenda in po moje ce je se tolko cisto pa z nano premazi itd itd tretirano steklo je po moje to izrazeno..

Sam dajem prednost slrjem oz dslrjem predvsem zaradi funkcionalnosti.. Ce hoces dobro sliko kjer nisi omejen z zoomom, hitrostjo, natancnostjo fokusa.(da o ceni ne govorim) je dslr way to go. Z akcijo sem mislil lovljenje pra ega trenutka, ki ga imas prakticno vedno ko hoces v fotki nekaj dinamike s kompozicijo (tihozitja in panorame izvzete :D).

Olly, varianta zate so tile mikro oz 4/3 sistemi ki dajejo dobro kvaliteto so pa majhnih mer... Se pa strinjam s tabo da je vlect opremo (npr 10kg cez ramo, tuzak zal ne omogoca iste stonje dostopa do opreme) s seboj kriz (ce te kriz boli pa se bolj :D)..

Flashi: ce govoriva o flwshu na bodyju se strinjam, se pa ne strinjam v primerih ko dosvetljujes, ali modeliras z nekaj flashi ipd, ce je dobro pofotkano ne bos vedel da so flashi...
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Foto oprema

Odgovor Napisal/-a brico » 16 Apr 2015, 17:10

ko smo že pri foto opremi...te dni sem si naredil en pašček za DSLR...iz mojih izkušenj, veliko bolj praktičen kot klasični za okoli vratu...sploh če imaš kak daljši kanon...skozi ti opleta pod nosom, bingla levo desno...s tem paščkom visi nad zadnjim desnim žepom in skoraj da noben ne ve da imaš mrcino čez ramo...idejo smo pobrali pri Black Rapidu ki je veliko dražji...kitajec je sicer malo cenejši, ampak zadovoljstvo je bilo nekaj ustvarit, sestavit, z lastnimi rokami...

Slika
...is a good man without a good knife really a good man ?

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Foto oprema

Odgovor Napisal/-a Puskin » 18 Apr 2015, 10:59

Ne vem, če bi si upal nosit na navoj za stativ.??
Saj ne, da ne bi držalo...ampak jaz bi se skozi sekiral, da se ne bi slučajno odvilo. :?
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Foto oprema

Odgovor Napisal/-a brico » 18 Apr 2015, 14:07

testiral na podobnemu...4 dni v Omanu...non-štop na rami...občasno preveriš zategnjenost...sam od sebe se ne bo odvil....ni problema...lahko dobiš na testing... :lol:

Slika

lih kar naročujem te vojaške bombaž gurtne iz Ukrajine :? ...materijala imam za še dva paščka...železo...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Foto oprema

Odgovor Napisal/-a brico » 18 Apr 2015, 23:38

ena fotka za @Puskin@a in vse ribolovce:

Panonski brancin

Slika

:lol: :lol: :lol:
...is a good man without a good knife really a good man ?

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Foto oprema

Odgovor Napisal/-a Puskin » 19 Apr 2015, 16:26

:D :D :D odličen tale panonski brancinček! Ko zraste mu najbrž zrastejo tudi pršuti,ne?
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Foto oprema

Odgovor Napisal/-a brico » 20 Apr 2015, 02:18

a sploh veš kaj je pršutek pr ribi....kateri del??.... :lol: :lol: :lol: :lol: ....OT...OT....OT....lička so najboljša....njamiiiiii

admin bo mogel razširit funny guys.....smeškote...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Foto oprema

Odgovor Napisal/-a Puskin » 03 Maj 2015, 14:00

Olly,imam podoben puhalnik,kot si ga omenil v drugi temi in ga s pridom uporabljam-žena pravi,da pretiravam. Brivski penzl je bolj za čiščenje ohišja...skoraj vedno uporabljam oboje hkrati,penzl in puhalo! :D
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Foto oprema

Odgovor Napisal/-a olly » 03 Maj 2015, 19:03

Sploh si ne znam predstavljati, kako izgleda pretirano rokovanje s puhalnikom :lol:

Priznam, da brivski čopič za čiščenje raznorazne elektronike sploh ni slaba stvar.

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Foto oprema

Odgovor Napisal/-a Puskin » 04 Maj 2015, 06:26

Pravi da pretiravam s čiščenjem fotkiča. :D
Pa sploh ni res! Babe! ;)
Nothing less...than BBS

Odgovori