Nalivna peresa

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Odgovori
Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37
Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 10 Feb 2017, 19:28

MZajklo napisal/-a:Živjo,

res ste me navdušili za tale nalivna peresa! Prebral sem celo temo - dvakrat! :P Pa sem si rekel, nič, treba probat. In sem si, po dolgih letih uporabe kulijev, ponovno kupil Parker Vectorja :) Res je popolnoma drugačen način pisanja kot s kuliji. Prav malo pritiska je potrebnega. Res prijetno. No, čez nekaj dni Parker-jevanja, pa sem se, povsem po naključju, znašel v centru Ljubljane in sem naredil tak mali obhod po trgovinah z nalivniki :) In je naneslo, da sem v Mullerju kupil Lamy Safarija :D pa me je še malce zaneslo in sem kupil še tri različna črnila... Parker ima sedaj črnilo (bolj pravilno "zelenilo"), ki se ujema z njegovo barvo, Safariju pa sem priskrbel "rdečilo" :P

Hvala vam za tole temo, ki me je nezadržno vleče proti novemu hobiju. Upam pa, da ne postane obsedenost, saj nimam dovolj denarja ;)
Počakaj da se ti zahoče po kakšnem parkerju Sonnet ali pa kakemu hujšemu pelikanu :lol: tam vse skupaj malo drago postane
If you don´t have a razor, make one

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a olly » 10 Feb 2017, 19:51

Miha, žleht si :lol:

MZajklo
Prispevkov:21
Pridružen:07 Feb 2017, 17:46

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a MZajklo » 10 Feb 2017, 19:52

miha napisal/-a:
pozdravljen na forumu,... vsekakor preberi se kaksno temo o britvah, brivnikih :twisted:
Hvala, bom prebral. Obljubim ;)

MZajklo
Prispevkov:21
Pridružen:07 Feb 2017, 17:46

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a MZajklo » 10 Feb 2017, 19:55

bregargasper napisal/-a:
Počakaj da se ti zahoče po kakšnem parkerju Sonnet ali pa kakemu hujšemu pelikanu :lol: tam vse skupaj malo drago postane
Vem ja :shock: Nekaj sem jih spoznal med prebiranjem teme, in jih seveda malce raziskal na internetu. Predvsem cene... :?

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a olly » 10 Feb 2017, 20:07

@MZajklo, če te kaj tolaži, ti iz prve roke povem, da prav rad posežem po Lamy Safari sploh tem novem črnem, Umbra, ki sem si ga kupil pred kratkim --> KLIK, čeprav imam tik ob njem tule na mizi pred seboj še Montblanc Classique. Prav prijetno nalivno pero je, ki ga niti najmanj ni škoda, piše pa se z njim prav udobno in lepo.

Na nek način je prav trapasto plačat 500, 700, ali 1000 € za nalivno pero, ker ne dobiš toliko več, če kupiš nekaj cenejšega, a prav tako dobrega.

Mimogrede, pred nekaj dnevi mi je poštar prinesel Pilot 78G, prav lepega malčka s pozlačenim peresom (22K zlato):

Slika

Nisem ga še uspel preizkusit, ampak glede na občutek v roki prav obeta.

In stane le 10.50 GBP s poštnino vred!

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 10 Feb 2017, 20:22

Olly, prosim poročaj kako se obnese ;)
If you don´t have a razor, make one

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a olly » 10 Feb 2017, 20:23

Bom, seveda!

Toda takole na prvo roko že zdaj povem, da deluje odlično. Prav solidno je narejen, celo s konverterjem pride in eno bombico še podarijo za povrh.

In tudi na tujih forumih in blogih ga hvalijo.

Skratka, za ta denar ne more biti slab nakup.

MZajklo
Prispevkov:21
Pridružen:07 Feb 2017, 17:46

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a MZajklo » 10 Feb 2017, 20:31

@olly Dejansko sem se odločal med tem mat črnim in rdečim, pa sem potem raje kupil rdečega :D Drugače pa res lepo teče po papirju.
Slika
A ni sexy.. :P

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a olly » 10 Feb 2017, 20:33

Jaz imam oba, črnega in rdečega in pri obeh imam M konico, F mi ne odgovarja in črni mi je ljubši, lepše teče po papirju, mehkeje.

MZajklo
Prispevkov:21
Pridružen:07 Feb 2017, 17:46

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a MZajklo » 10 Feb 2017, 20:47

A mogoče obstaja način, kako izvem katero debelino konice ima Parker Vector, saj gor nič ne piše? Po občutku se mi sicer zdi, da je celo ožja od Safarija..

Odgovori