Nalivna peresa

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Odgovori
Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59
Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a olly » 09 Jan 2017, 23:12

Matirana plastika in edini je tak. Vsi ostali so iz svetleče plastike, niso tako lepi.

Tale mi je takoj padel v oči, nisem niti vedel, da obstaja in nisem razmišljal niti sekunde - takoj sem se z njim sprehodil do blagajne.

In konica res veliko bolj mehko teče po papirju, naredil sem namreč direktno primerjavo, ker imam dva nalivnika - rdečega in tega umbra. Rdeči ima klasično konico iz poliranega jekla, umbra pa ima tudi jekleno konico, a je prevlečena z neko črno prevleko, ne vem, kaj je to.

In zaradi te prevleke se obnaša drugače kot tista navadna srebrna konica, bolj mehko in gladko gre po papirju.

Aja, uporabljam M konice. Ne morem pisati s F, ali EF. Te uporablja žena, ker ima drobno pisavo in so take fine konice zanjo ravno prave.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Jan 2017, 23:16

bomo videli,.. cutim da gravitacija Mueller-jev narasca,... ampak the will is strong(-ish :D)
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a olly » 09 Jan 2017, 23:17

Hehe.

Ne upiraj se preveč, gravitacija prej ko slej zmaga 8-)

Ikari
Prispevkov:43
Pridružen:29 Apr 2016, 01:22

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a Ikari » 09 Jan 2017, 23:46

Kar mi gre rahlo na živce pri Sailor/Platinum/Pilot je da so cene dokaj višje kot na Japonskem, Pilot je pa sploh nemaren kar se enih cen tiče in so še višje kot v ZDA. Pač po duši sem gorenjc pol pa sem mal stiskaški oziroma nerad preplačam preveč. :lol:

Trenutno se spogledujem z Edison Collier, persimmon swirl mi ful v oci pade, ker mi je všeč oranžna, ampak je skorajda preveč kričeč, novi Burnished Gold je lepša barva, bolj subtilna, ampak skorajda preveč. Pa dovolj nova, da ne najdem kaj dosti recenzij :|

No ja, sej vsak teden je kak drug nalivnik. :D

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a olly » 10 Jan 2017, 06:50

Lep nalivnik! Ampak res samo za nekoga, ki obožuje veliko oranžne :-)

Slika

Zanimiv sistem za črnilo ima!

Ikari
Prispevkov:43
Pridružen:29 Apr 2016, 01:22

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a Ikari » 11 Jan 2017, 11:46

Sicer ne ravno nalivnik, ampak sem presenečeno ugotovil, da nekdo v Sloveniji prodaja Blackwing svinčnike:

http://www.nimo.si/shop-domov

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 11 Jan 2017, 16:11

A ima kdo kaj izkušenj s pelikan edelstein tinto?
Meni po nekaj vrsticah pisanja v zvezku začne nalivnik prekinjati in predvidevam da je za to kriva redkost edelstein saphire tinte
If you don´t have a razor, make one

Ikari
Prispevkov:43
Pridružen:29 Apr 2016, 01:22

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a Ikari » 11 Jan 2017, 16:34

Mam jo, sam še nisem sprobal :lol: ampak ja, velja za bolj suhe. Odvisno je tudi malo od nalivnika, kakšna tinta mu paše, kolikor se spomnim, Waterman čnilo velja za takšnega najbolj nevtralnega za sprobat. btw. si jo v mladinski knjigi kupil?

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 11 Jan 2017, 16:52

Dobil sem bombico za probat, imam pa parker IM nalivnik s fino konico...s pelikan 4001 črnilom nisem imel težav
If you don´t have a razor, make one

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 11 Jan 2017, 17:42

S čim kaj mažete bat konverterja? Jaz sem nazadnje uporabil silikonsko mast, oa se mi zdi nekako pregosta, parafinsko olje bi lahko pa v nalivnik ušlo in povzročilo razne težave :)
If you don´t have a razor, make one

Odgovori