Domače milo

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Odgovori
Bajkman
Re: Domače milo

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 23 Dec 2013, 02:27

Pa skrbi me tudi, ker niti ni v luskah, pač pa v granulah. Na videz zelo podobno sodi bikarboni.

Ponavadi je rečeno, da mora biti v luskah

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5898
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Domače milo

Odgovor Napisal/-a miha » 23 Dec 2013, 02:35

... mah po moje da bi kaj motilo bolj tezko (torej nekaj kar bo zreagiralo z NaOH in ti spremenilo pravo razmerje), prej bi rekel da zna biti kaj kar bi znalo biti nezdravo, glede na to da je misljeno za ciscenje odtokov ipd... ampak po moje nebi smelo biti problema oz bi mogel biti ta NaOH ok,.. sporoci ce bosk aj zvedel
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Domače milo

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 23 Dec 2013, 02:40

Recimo nekaj podatkov tega, katerega prodaja tovarnaorganika, namenjenega za izdelavo mil. Isto je od ECP:
http://www.tovarnaorganika.si/index.php ... &Itemid=26

Če prav razumem, je 98,5 % čistoča. Tega pa verjetno tisti soap calculatorji ne upoštevajo in je morda potreben "križni izračun", da dobiš pravo maso...

Bajkman

Re: Domače milo

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 23 Dec 2013, 07:07

Tukaj se dobi natrijev hidroksid. Verjetno je čistejši, saj je narejen za laboratorije

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5898
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Domače milo

Odgovor Napisal/-a miha » 23 Dec 2013, 08:28

ja ravno ekstremno cist ni,... ampak ce ga organika prodaja za mila potem predvidevam da dela (ali pa imajo veliko reklamacij :D) ..
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Domače milo

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 23 Dec 2013, 10:00

No ja, svašta... :D
Ampak glejte iz kakšnega se ponavadi dela milo. Torej takega, katerega se kupi v kmetijskih zadrugah in kakih vinarskih trgovinah. Izdelovalec Agrolit d.o.o. Litija.
Pa menda da imajo laboratorijski čistočo cca 99,8 %. Se pravi da niti ti niso popolnoma čisti. Kak Labteh bi to lahko še imel.
Zadnjič spremenil Bajkman, dne 23 Dec 2013, 10:20, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5898
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Domače milo

Odgovor Napisal/-a miha » 23 Dec 2013, 10:07

ja ce delajo iz tistih NaOH iz zadruge pol bo ta ki si ga prilimal par linkov nazaj super duper...

PS. drugace je pa med 99,8 in 98% cistosti velika razlika :D ...
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Domače milo

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 23 Dec 2013, 10:18

Se strinjam. 10 krat čistejši je. Ampak popolnoma čistega najbrž ni. Če kateri, potem bi moral biti čist ravno laboratorijski a ne?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5898
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Domače milo

Odgovor Napisal/-a miha » 23 Dec 2013, 10:26

.. teoreticno gledano popolnoma cist ni nikoli, je pa seveda v prasksi za razlicne namene dovolj taka pa taka cistost,.. naceloma so najbolj cisti laboratorijski za analize kolikor vem, ampak kot receno ce so dobri za mila tisti iz zadruge potem bo po moje tista kangla ki si jo kazal supeca..
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Domače milo

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 23 Dec 2013, 11:39

Evo, po telefonu sem se pogovarjal z ECP. Oni dobavljajo natrijev hidroksid trgovinam Mavrica in tudi tega Tovarni organiki, ki pa ga prodaja točno svojim strankam točno za izdelavo mil. ECO ima natrijev hidroksid imajo v dveh oblikah: luskah in granulah.
Tovarna organika od njih jemlje v luskah, Mavrica pa v obeh oblikah. Seveda se lahko zgodi, da ima kaka Mavrica trgovina samo v eni ali samo v drugi obliki. Ampak je nepomembno, ker je čistost pri obeh 98,5 % +- 0,5 %
Če to Tovarna organika prodaja za milo, potem je čistoča najbrž zadostna in @miha ima prav.
Poklicati mislim še kako kmetijsko in vinarsko trgovino, da izvem, kateri NaOH prodajajo in poizkusil izvedeti čistočo. Da bomo vedeli, kateri je primeren in če kateri drugi pač ni.

Odgovori