Novi iPhone 6

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10
Re: Novi iPhone 6

Odgovor Napisal/-a brico » 23 Mar 2015, 15:36

thumbs up za Nokio 6310i...
evo moje ekipe...manj ali več skozi v pogonu....galaksy2, 3gs, 3310...

Slika

pisana druščina... :lol:
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Novi iPhone 6

Odgovor Napisal/-a miha » 23 Mar 2015, 20:24

3gs sme imel sam do predkratkim,. dobr oje sluzil,.. uporabljan je bil dosti...
sedaj android based telefon ne dosega stopnje izkusnje z iOS (kljub temu da je le ta precej zaprt), se se privajam (od novembra :D) .. je pa res da je bil tretjino cene iPhonea :D
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Novi iPhone 6

Odgovor Napisal/-a brico » 23 Mar 2015, 20:33

3GSa sem kupil novega ko je že 5ka bila zunaj...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Bajkman

Re: Novi iPhone 6

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 23 Mar 2015, 20:40

3310, uh, koliko sem bil vesel telefona še delno kot mulc. Pred tem imel 3210.

Doma imam še kakih 8 3310 katere sem geleralno poštimal, točno za njih pa sem si sposodil star PC z Win98, da sem lahko na njih naložil zadnji software. Nadgradil sem jih tudi na 3315, da imajo tudi samozaklep tipkovnice. :D

Tast, tašča, stric, stara mama in celo mama so bili zelo veseli teh telefonov, katerim sem iz Nemčije naročil nove baterije. Zelo zadovoljni, ne vem pa, kaj bo, ko se ugasne GSM omrežje.

Medtem ko svoje 6310i ne bom dal kar tako. Očetu sem jo posodil in že ga je zasrbelo, kaj če bi kupil novo ohišje, pa fajn deluje, tudi novo baterijo se splača. Takoj mi je bilo jasno, kam taca psa moli. :D

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Novi iPhone 6

Odgovor Napisal/-a brico » 23 Mar 2015, 21:16

kaj, a zdaj še ta udarec...a ni dovolj da so mi NMT izključili...dal sem 1500 dem za Benefon Delta...zdaj mi bodo še GSM vzeli...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Bajkman

Re: Novi iPhone 6

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 23 Mar 2015, 21:29

Meni se zdi da je bilo rečeno. Sedaj nisem uspel preveriti, a zdi se mi, da je bilo rečeno, da bo GSM samo še do 2020.

Bajkman

Re: Novi iPhone 6

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 23 Mar 2015, 21:39

brico napisal/-a:kaj, a zdaj še ta udarec...a ni dovolj da so mi NMT izključili...dal sem 1500 dem za Benefon Delta...zdaj mi bodo še GSM vzeli...
So pa bili NMT telefoni na nekaterih področjih naprednejši. Naprimer preostanek baterije NISO gledali glede na izmerjeno napetost, pač pa so dejansko izmerili pretok elektrine v in iz baterije. Prikaz je bil zato veliko bolj realen.
Ampak glede na ceno 1500 DEM me ne preseneča.

Uporabniški avatar
janez011
Prispevkov:146
Pridružen:09 Feb 2014, 23:18

Re: Novi iPhone 6

Odgovor Napisal/-a janez011 » 23 Mar 2015, 21:46

Ah kje GSM signal nemorjo vzeti saj vsaj meni se zdi da ne saj v naših hribih in dolinah še to včasih ne lovi prav nič pa lahko oni rečejo 99.9% pokritost pa nevem kaj(EDGE/LTE je fantazija).
O ja tudi sam sem bil pristaš nokie recimo samo nekaj modelov: 1100 (super baterija), 6234 (najmočnejši zvočnik), 6230i (uff za tiste čase majka :) pa E52 (tudi zakon telefonček mel čisto vse).
Zdaj trenutno pa sem na Sony Z1 compact sicer android ampak sony je eden redkih ki dela top telefone vsaj po specifikacijah v mali obliki. Tudi sam res ne razumem proizvajalcev da vsako leto povečajo velikost telefona 4,3" je maximum vsaj za mene.

Bajkman

Re: Novi iPhone 6

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 23 Mar 2015, 22:03

To je podobno kot na kompaktnih fotoaparatih, ali pa na koncu tudi na fotoaparatih telefonov. Inženirji šopajo megapixle na majhen senzor in dobiš ultra šum in s tem zrnato sliko.
Inženirji že vedo, da je bolje drugače in bi z veseljem naredili, a trg zahteva svoje. Morajo se prilagoditi, sicer jih več ni.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Novi iPhone 6

Odgovor Napisal/-a miha » 23 Mar 2015, 22:07

Bajkman napisal/-a:
brico napisal/-a:kaj, a zdaj še ta udarec...a ni dovolj da so mi NMT izključili...dal sem 1500 dem za Benefon Delta...zdaj mi bodo še GSM vzeli...
So pa bili NMT telefoni na nekaterih področjih naprednejši. Naprimer preostanek baterije NISO gledali glede na izmerjeno napetost, pač pa so dejansko izmerili pretok elektrine v in iz baterije. Prikaz je bil zato veliko bolj realen.
Ampak glede na ceno 1500 DEM me ne preseneča.
Bajkman, NMTji so bili kar 10000 DEM v 90ih oz v Mobitelovih zacetkih ce me spomin ne vara ;).. so sli pa potem dol.
Minute oz impulzi so bili pa tako dragi da je en prjatu pravil kako je tip v kabrioletu kao cvekal in govoril po mobitelu, potem mu je pa mobitel zazvonil (call waiting funkcije po moje da NMTji niso imeli), se ko so bili GSM vem da je bila minuta pogovora cca 125 SIT, tko na pamet bi to prevedel v 1,25 eura na minuto :shock:


Slika
britev.si ruleeees :)

Odgovori