EDC (every day carry) in žepni noži

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Odgovori
caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje
Re: EDC (every day carry) in žepni noži

Odgovor Napisal/-a caus24 » 09 Jan 2017, 17:33

Puskin napisal/-a:Hm... Veliko je teh famoznih "če-jev"!
Če je original in je nov je to odlična cena, če je rabljen je to še vedno odlična cena...če ni poškodovan seveda.
Kaj pa če ni original? A boš znal prepoznati?
Povej mi raje zakaj bi tak nož rad imel in za kaj ga boš uporabljal, pa ti bom bom lažje povedal ali je primeren ali ne. :D in to pošteno!
Nož je orginal in nov. Nabavljal bo znanec v JP. Imel bi ga kot noz za v hribe, pohode,.... Skratka ne bi bil v predalu ali na polici.

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: EDC (every day carry) in žepni noži

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 09 Jan 2017, 17:53

Pri nožih jaz osebno na prvo mesto postavljam funkcionalnost, izgled pa je ponavadi razlog višje cene, ki jo mora človek plačat (ja vem da je tudi material zelo pomemben). Če sem omenil funkcionalnost, naj izpostavim, da imam vedno s sabo najmanj enega ali dva žepna noža, ki sta vedno pripravljena za rezanje vsega kar miga in kar ne :lol: Če pa grem recimo na smučanje, pa vedno smuči toliko pribrusim, da se da v skrajni sili kak kolešček salame odrezat :mrgreen: :mrgreen:
If you don´t have a razor, make one

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: EDC (every day carry) in žepni noži

Odgovor Napisal/-a Puskin » 09 Jan 2017, 18:00

Torej, po moji oceni ni primeren. Zato, ker je nožnica lesena, na skalah jo boš z lahkoto razpočil. Meni se je kaj kmalu odlomil v notranjosti en lesen pimpek, ki skrbi za to, da lahko nož v nožnico vstaviš le kot je namenjeno in ne drugače. Jeklo je odlično, a rjavi.
Ročaj me pa tudi ne prepriča za kakšno trdo opravilo. Jaz ga sem in tja uporabljam le za kakšno rezanje salame doma.
Meni deluje bolj za ogled. Ni to neko heavy duty tool.
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: EDC (every day carry) in žepni noži

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 09 Jan 2017, 18:02

Naj te opomnim, da priporočila ne rabiš pisat meni amapk Caus24-u :lol: se opravičujem za zmedo :?
If you don´t have a razor, make one

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: EDC (every day carry) in žepni noži

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 09 Jan 2017, 18:15

Jaz bi si tak nož prej sam naredil kot pa da bi ga kupil :lol:
If you don´t have a razor, make one

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: EDC (every day carry) in žepni noži

Odgovor Napisal/-a olly » 09 Jan 2017, 18:22

@caus24, za v hribe si kupi Mora nož.

Takle:

Slika

Prekrasen survival in vrhunski nož za nizko ceno, izbiraš lahko med stainless steel in carbon steel varianto, ne bo ti žal, če ga izgubiš, nožnice ne boš polomil, brez srčnih bolečin ga lahko dobrusiš na prvi skali, ko ne bo več rezal, skratka, ne moreš si želeti boljšega.

In to za vsega kakšnih 15€!

Jaz imam doma dva ali tri take, en je stainless. Bolj mi je všeč carbon steel varianta, moraš pa pazit nanj - ne smeš ga puščati vlažnega in ko ga za daljši čas skladiščiš, ga namažeš z oljem, da ne rjavi.

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: EDC (every day carry) in žepni noži

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 09 Jan 2017, 18:33

Nekaj podobnega sem jaz zasledil v Bauhausu. Survival nož s plastičnim ročajem in plastčnim tokom, na izbiro pa sta ravno tako SS in CS varianti, le da je tista iz ogljičnega jekla debelejša :) vena je po moje malo nižja od 15€, so pa noži s police zgledno ostri, sploh pa izgledajo zelo trpežni.
If you don´t have a razor, make one

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: EDC (every day carry) in žepni noži

Odgovor Napisal/-a caus24 » 09 Jan 2017, 18:34

Puskin napisal/-a:Torej, po moji oceni ni primeren. Zato, ker je nožnica lesena, na skalah jo boš z lahkoto razpočil. Meni se je kaj kmalu odlomil v notranjosti en lesen pimpek, ki skrbi za to, da lahko nož v nožnico vstaviš le kot je namenjeno in ne drugače. Jeklo je odlično, a rjavi.
Ročaj me pa tudi ne prepriča za kakšno trdo opravilo. Jaz ga sem in tja uporabljam le za kakšno rezanje salame doma.
Meni deluje bolj za ogled. Ni to neko heavy duty tool.
Hvala Puskin to je opis katerega sem zelel.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: EDC (every day carry) in žepni noži

Odgovor Napisal/-a olly » 09 Jan 2017, 18:36

bregargasper napisal/-a:Nekaj podobnega sem jaz zasledil v Bauhausu. Survival nož s plastičnim ročajem in plastčnim tokom, na izbiro pa sta ravno tako SS in CS varianti, le da je tista iz ogljičnega jekla debelejša :) vena je po moje malo nižja od 15€, so pa noži s police zgledno ostri, sploh pa izgledajo zelo trpežni.
Ja, na las podobne ima Bauhaus in tudi Merkur.

A tisto ni originalna Mora, če se ne motim.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: EDC (every day carry) in žepni noži

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Jan 2017, 18:42

Mora je tkao poceni in kvalitetna da se nikakor ne splaca kupovati Mora wannt to be nozev. Trzita jih tudi (vsaj) 2 slovenski trgovini
http://www.viking-shop.si/katalog/1/2/1 ... -of-Sweden
http://kostevc.si/nozi/mora-of-sweden.html

Tisti japonski je bolj umetnina (ce seem prav pocahnal na sliki damaskus, rayskin, lesena saya) kot pa takticni ali hardcore noz (kar pa je itak ze puskin povedal :D) ..
britev.si ruleeees :)

Odgovori