Avtoplin - LPG

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Bajkman
Re: Avtoplin - LPG

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 14 Maj 2014, 14:44

Ne, ni potrebno vedno, odvisno kam se odločiš montirati odprtino za polnjenje. Če narediš novo odprtino na odbijaču, je nastavek nepotreben, ampak ravno tako moraš odšraufati plastičen pokrovček. Pa še sklanjanje je potrebno.

V primeru odprtine za vratci točenja bencina pa je potreben ta nastavek. Vendar pa res ni noben problem privijačiti. Ponavadi je M10 ali M14 navoj. in je tik-tak. ;)

Bajkman

Re: Avtoplin - LPG

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 14 Maj 2014, 14:48

chrom napisal/-a:Evo, jaz imam sedaj narejenih 5000km na Hondi z Plineks sistemom. Edini problem je bil, da je plin malo spuscal pri rezervoarju, kar je zavohal mehanik pri homologaciji... So na Plineksu napako odpravili v 5-tih minutah... Vsekakor jim to napako ne stejem v dobro, saj sem se moral peljati v Muslinjo na servis.

Tudi merilnik stanja kolicine plina v rezervoarju ne kaze pravilno, prve tri lampice se cudno ugasnejo... Prva po 100 km, druga in tretja vsaka po 50 km, rdeca pa potem drzi 250 km. to menda nastimajo pri prvem servisu...

Sama voznja pa b.p. Avto porabi 20% vec, kar pomeni, da delam nekje 100km z 6 litri plina= 3l bencina.

Tekocino za mazanje ventilov pa sem kupil z ebaya, placal 80e za 5l z postnino...

Javim stanje po 1. Servisu...
Mislim da se na lučke ni za zanašati in ponavadi nikoli ne uspe natančno nastaviti merilnika. Bolj enostavno je, da gledaš kilometrino. Pač pri vsakem polnjenju daš števec na 0.
Morda bi se bilo vredno pozanimati tudi za to tekočino:
http://www.ebay.de/itm/Gaslube-autogas- ... 3cb8744e4a

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Avtoplin - LPG

Odgovor Napisal/-a miha » 15 Maj 2014, 21:32

:twisted: :twisted:
kje si je ta dal instalirat plin mene zanima ? :D

Slika
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Avtoplin - LPG

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 15 Maj 2014, 21:46

Ne samo vgradili, tudi vzdrzevali so ga v Rusiji. Ce ni celo kaka vgradnja v lastni reziji, brez homologacije

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Avtoplin - LPG

Odgovor Napisal/-a miha » 15 Maj 2014, 21:54

..ja sam so pa prisparali (saj ne vemm ce je to plin ali kaj drugega :D )
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Avtoplin - LPG

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 15 Jun 2014, 02:13

Ponovno sem naletel na uporabnika, katerega so G1 pošteno "nategnili"

Tudi to ni Impreza, pač pa Mazda MX5. Ker sem bil vprašan, od kje mi informacije, da G1 ni na nivoju, citiram z drugega foruma:
G-1 NI proizvajalec avtoplinske opreme!!! Njihova proizvodnja je samo matična plošča in programska oprema, ki pa je njihov proizvod za kar jim kapo dol. Vse ostale komponente opreme pa kupujejo v tujini in so komaj srednji kakovostni razred! Njihova naprava NI EDINA na svetu ki deluje v realnem času in istem ciklu! Konkurenca jim je predlagala primerjalni test pa se ga zelo elegantno ogibajo, ker vejo da bi jih postavil na laž...
Mazdo so izbrali ker je edina na tržišču ki ima rotacijski motor. Ta motor ni nič posebnega za predelavo na avtoplin, pod pogojem seveda da imaš pravo programsko opremo ki bo sistem pravilno poganjala. Tudi za to Mazdo so od začetka trdili da je prva in edina na svetu ki je bila narejena na LPG pa se je hitro pokazalo da nakladajo. Javna tajna je da so pri G-1 patentirali nekaj inovacij samo zato ker je njihov slavni direktor g. Simon bil (oz. je še vedno) tudi javni uslužbenec, saj je zaposlen... glej ga zlomka... na patentnem uradu. Toliko o slavnem podjetju ki je do slave prišlo z veliko nakladancije in hudo finančno injekcijo od moža z pravimi poslovnimi povezavami.

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: Avtoplin - LPG

Odgovor Napisal/-a chrom » 03 Nov 2014, 20:43

Evo, ravno govoril s kolegom, ki se je preko vikenda skupaj z ženo in obema avtoma (Polo in Volvo) odpravil v NS v servis Dora in so mu vgradili plin, sistem Poljski STAG. Plačal je 1050 E za oba avtomobila.

Poročam, kako bo z homologacijo in njegovimi izkušnjami, ko sproti zvem.

Bajkman

Re: Avtoplin - LPG

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 03 Nov 2014, 20:48

Zanimiva informacija bi bila tudi, če in kako je dobil nazaj srbski DDV (porez). Do povračila je seveda upravičen.

Sem pa prepričan, da bo naprava suvereno delovala, saj je Dora eden od samo parih največjih strokovnjakov v tem delu Evrope.

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: Avtoplin - LPG

Odgovor Napisal/-a chrom » 07 Nov 2014, 10:37

Evo, opravlen prvi redni servis na plinski napravi, menjana dva filtra, vse bp, cena 46E.

Do sedaj naredil nekje 13.000 km v pol leta. Mislim da sem privarceval okoli 500 e na gorivu, upostevajoc bencin in servis ter olje nekje 400e.

Za instalacijo placal 1000, kar pomeni, da se bo sama v celoti izplacala ze v dobrem letu. Pa pri tem ne upostevam, da se seveda tudi avtu dvigne vrednost zaradi plinskw instalacije, ko ga prodajas.

Bajkman

Re: Avtoplin - LPG

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 07 Nov 2014, 10:51

S plinom se po trenutnih cenah privarčuje od 30 do 40%, kadar se vozi na plin. Ker je odvisno, kolikšen delež je vožnja s hladnim motorjem, se ta prihranek lahko zniža. Če se kdo odloča za vgradnjo LPG in se vozi na relacijo, naj računa na 1/3 prihranka na gorivu, kar je realna ocena.
Od tega se odšteje za servise, katere se opravlja na 20.000 ali 30.000 km. Filter plinaste faze sicer prav komot vsak zamenja.

@chrom, ni mi pa jasno, kakšen strošek si imel z oljem?

Pri plinu ti zna serviser poturiti "LPG svečke", katere so marketinška fora. V vozilo se da eno stopnjo hladnejše od tovarniško priporočenih, katerim se zmanjša razmak med elektrodama za 0.1 do 0.2mm

Ravno v nedeljo sem bil presenečen, na hrvaškem je cena plin 0,56€/l, kar je celih 20 centov ceneje kot pri nas. :shock:

Odgovori