Avtoplin - LPG

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: Avtoplin - LPG

Odgovor Napisal/-a miha » 04 Apr 2014, 21:02

cena se slisi super ugodno,.. meni se porodi tu pomislek, kaj pa ce moras garnacijo uveljavljati (in ti po moznosti niti avto ne dela), ze ce je servis v blizini zna biti tezavno odpraviti kaksno tezavo, v primeru tako velike oddaljenosti pa se mi zdi da zna biti uveljavljanje garancije velik problem..
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Avtoplin - LPG

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 04 Apr 2014, 21:16

Načeloma je tako: Pri pooblaščencu vgradiš Zavoli napravo. In po Zavoli pravilih jo mora vzdrževati vsak njihov pooblaščenec, pa čeprav si jo montiral v Srbiji.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Avtoplin - LPG

Odgovor Napisal/-a miha » 04 Apr 2014, 21:40

aha no pol je pa ta problem elegantno resen,... slisi se kar dobro :)!
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Avtoplin - LPG

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 09 Apr 2014, 15:04

Sem malo popravil prvi post. Moje mnenje glede najboljše izbire za vgradnjo, če vam je tujina sprejemljiva.

1.) Boyski pri Opatiji. Dobite dejansko vrhunski BRC sistem za običajno ceno cca 1200 EUR.

2.) Srbski vgrajevalec DORA za 430 EUR s poljskim sistemom STAG.

Bajkman

Re: Avtoplin - LPG

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 25 Apr 2014, 13:37


caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Avtoplin - LPG

Odgovor Napisal/-a caus24 » 13 Maj 2014, 22:09

No moram se še jaz oglasiti. Kupil sem Citroen xsaro picaso leta 2010 novo 0km. Ko je po dveh letih potekla garancijska doba sem se odločil da bom vgradil plin. Jeseni 2012 sem pregledal nekaj forumov malo poklical okrog in se odločil za G-1 iz Celja. Zadevo so zmonitrali oktobra 2012 in sem do zdej naredil že 30.000km. Na 20.000km sem imel servis (20€), strošek vožnje je približno 40%manjši ker sem se pa osebno spoznal z prodajalcem vem da so v tem času imeli težave samo z enim avtom in to je neki tip iz LJ kateri si je dal plin vgradit v imprezo. Ne vem odkod ti informacije da so njihovi sistemi slabi, vem pa da imajo cel kup patentov na tem kar vgrajujejo.
Aja pa še to dobil sem 7 let garancije na njihove dele in leto dni garancije na avto in po mojih informacijah ni sevisa kateri bi ponujal takšno garancijo. Če se pa pelješ v srbijo ali bosno me pa zanima kam boš pelal avto če pride do kakšnih težav.

Bajkman

Re: Avtoplin - LPG

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 13 Maj 2014, 22:20

Huh, če ti pravi, da so imeli težavo samo z enim avtom, se pa močno lažejo. Poglej primer uporabnika @evilfury na avtomobilizem.com. Tisto ni impreza. ;)
Ko je nekdo celo napisal, kake probleme ima na nekem drugem forumu, so mu celo grozili na email s privat tožbo. Da je vse skupaj grdo vgrajeno, se pritožujejo vsi. In sem vesel, če je pri tebi drugače.

Glede patentov, še sedaj ne vem niti za enega realnega. :o
Da pa so amaterji, mi pove tudi tale posnetek:
https://www.youtube.com/watch?v=Jec64Q3FKow

Pa je to NJIHOV reklamni posnetek... :lol:

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: Avtoplin - LPG

Odgovor Napisal/-a chrom » 14 Maj 2014, 09:19

Evo, jaz imam sedaj narejenih 5000km na Hondi z Plineks sistemom. Edini problem je bil, da je plin malo spuscal pri rezervoarju, kar je zavohal mehanik pri homologaciji... So na Plineksu napako odpravili v 5-tih minutah... Vsekakor jim to napako ne stejem v dobro, saj sem se moral peljati v Muslinjo na servis.

Tudi merilnik stanja kolicine plina v rezervoarju ne kaze pravilno, prve tri lampice se cudno ugasnejo... Prva po 100 km, druga in tretja vsaka po 50 km, rdeca pa potem drzi 250 km. to menda nastimajo pri prvem servisu...

Sama voznja pa b.p. Avto porabi 20% vec, kar pomeni, da delam nekje 100km z 6 litri plina= 3l bencina.

Tekocino za mazanje ventilov pa sem kupil z ebaya, placal 80e za 5l z postnino...

Javim stanje po 1. Servisu...

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Avtoplin - LPG

Odgovor Napisal/-a miha » 14 Maj 2014, 14:34

ko berem tele vase izkusnje se mi zdi kar mikavna varjanta, samo me pa se vedn oodbijajo potencialni zapleti... mogoce enkrat :D

ps. a tisti nastavek pri rezervoarju ki ga nasraufa v Bajkmanovem videu moras vedno oz pri vseh sistemih gor sraufati,... zgleda precej neprakticno,.. sploh ce se kaksne neugodne vremenske vpliuve zraven pristejes :D
britev.si ruleeees :)

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: Avtoplin - LPG

Odgovor Napisal/-a chrom » 14 Maj 2014, 14:43

Ja, tisto se vedno nasraufa, ce imas rako narejeno, jaz sem vzel to varianto, da je vse zraven odprtine za bencin, lepo skrito. Je pa varianta, da ti namontirajo na odbijac, potem sraufanje odpade.

Ampak to itak vzame 10 sekund....

Odgovori