Nalivna peresa

Za vse teme ki nimajo blage veze s klasičnim britjem..
Odgovori
Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59
Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a olly » 11 Jan 2017, 18:01

Jaz z ničemer.

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 11 Jan 2017, 18:04

Jaz sem pri svojem opazil, da guma sama od sebe ne tesni najbolje, ker se je za batkom pojavila zasušena lisa rdeče tinte
If you don´t have a razor, make one

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a Puskin » 11 Jan 2017, 18:45

Imam to edelstein tisto, al kar koli že pač. V flaški je nekakšne škrlatne barve. Težav pri pisanju ne opazim. Opazil sem pa le razliko v barvi na papirju. Če jo uporabljam v Lamy-ju je kot pričakovana, ko jo pa žena uporablja v svojemu Parkerju pa, ko se posuši postane rjava. Barvo sva kupila, ker je bila všeč njej, pol ji pa ponagaja tako, da postane rjava. Bljak.
Nothing less...than BBS

Ikari
Prispevkov:43
Pridružen:29 Apr 2016, 01:22

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a Ikari » 11 Jan 2017, 19:10

Silikonska mast se uporablja kolikor vem, TWSBI jo priloži zraven.
Puskin napisal/-a:Imam to edelstein tisto, al kar koli že pač. V flaški je nekakšne škrlatne barve. Težav pri pisanju ne opazim. Opazil sem pa le razliko v barvi na papirju. Če jo uporabljam v Lamy-ju je kot pričakovana, ko jo pa žena uporablja v svojemu Parkerju pa, ko se posuši postane rjava. Barvo sva kupila, ker je bila všeč njej, pol ji pa ponagaja tako, da postane rjava. Bljak.
Če je Amethyst, si moj smrtni sovražnik. :) Znanka rekla, da so jo imeli v Konzorciju, pa jo je en splel :lol:

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 11 Jan 2017, 19:22

Meni se sapphire tinta po barvi zelo dopade, je pa malo redkejše narave, pa še z mojim nalivnikom se ne razumeta zgleda najbolje
If you don´t have a razor, make one

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a Puskin » 12 Jan 2017, 23:36

Ikari! Nisem bil jaz, jaz sem tinto kupil v Trstu, pri možakarju, ki ima trgovino večkrat zaprto kot pa odprto.
Moram pa pogledat flaško, da ti potrdim, če je res ametist.
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a miha » 12 Jan 2017, 23:52

Puskin napisal/-a:... v Trstu, pri možakarju, ki ima trgovino večkrat zaprto kot pa odprto. ...
hehehe, slisi se kot taprava trgovina za zbiratelje, napol druzenje, sem ter tja se slucajno kaj proda :o
britev.si ruleeees :)

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a Puskin » 02 Feb 2017, 21:15

Ikari, tinta je res Amethiste! A menjava?
Nothing less...than BBS

MZajklo
Prispevkov:21
Pridružen:07 Feb 2017, 17:46

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a MZajklo » 10 Feb 2017, 19:22

Živjo,

res ste me navdušili za tale nalivna peresa! Prebral sem celo temo - dvakrat! :P Pa sem si rekel, nič, treba probat. In sem si, po dolgih letih uporabe kulijev, ponovno kupil Parker Vectorja :) Res je popolnoma drugačen način pisanja kot s kuliji. Prav malo pritiska je potrebnega. Res prijetno. No, čez nekaj dni Parker-jevanja, pa sem se, povsem po naključju, znašel v centru Ljubljane in sem naredil tak mali obhod po trgovinah z nalivniki :) In je naneslo, da sem v Mullerju kupil Lamy Safarija :D pa me je še malce zaneslo in sem kupil še tri različna črnila... Parker ima sedaj črnilo (bolj pravilno "zelenilo"), ki se ujema z njegovo barvo, Safariju pa sem priskrbel "rdečilo" :P

Hvala vam za tole temo, ki me je nezadržno vleče proti novemu hobiju. Upam pa, da ne postane obsedenost, saj nimam dovolj denarja ;)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Nalivna peresa

Odgovor Napisal/-a miha » 10 Feb 2017, 19:26

MZajklo napisal/-a:Živjo,

res ste me navdušili za tale nalivna peresa! Prebral sem celo temo - dvakrat! :P Pa sem si rekel, nič, treba probat. In sem si, po dolgih letih uporabe kulijev, ponovno kupil Parker Vectorja :) Res je popolnoma drugačen način pisanja kot s kuliji. Prav malo pritiska je potrebnega. Res prijetno. No, čez nekaj dni Parker-jevanja, pa sem se, povsem po naključju, znašel v centru Ljubljane in sem naredil tak mali obhod po trgovinah z nalivniki :) In je naneslo, da sem v Mullerju kupil Lamy Safarija :D pa me je še malce zaneslo in sem kupil še tri različna črnila... Parker ima sedaj črnilo (bolj pravilno "zelenilo"), ki se ujema z njegovo barvo, Safariju pa sem priskrbel "rdečilo" :P

Hvala vam za tole temo, ki me je nezadržno vleče proti novemu hobiju. Upam pa, da ne postane obsedenost, saj nimam dovolj denarja ;)
pozdravljen na forumu,... vsekakor preberi se kaksno temo o britvah, brivnikih :twisted:
britev.si ruleeees :)

Odgovori