Brušenje britve

Del foruma , ki obsega naše delo / restavriranje britev, brivnikov in ostale stvari iz delavnic :)
Odgovori
Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10
Re: Brušenje britve

Odgovor Napisal/-a brico » 14 Mar 2017, 18:03

lahko si ogledaš: dictum.com , oddelek sharpening tools...še kaj bi najdel...če ne drugo, vsaj za idejo...osnovna orodja tipo brusilk so kar draga...v Obiju ali Bauhausu dobiš te brusilke veliko ceneje....ozek usnjen trak za tračno brusilko ti naredi vsak usnjar..ali si ga sam narediš...obstaja tudi krojačnica za brusilne trakove in ti verjetno naredijo kar češ...

drugače, Dremel ima svoje stojalo....nekako mi vrtalni stroj ne diši za poliranje...je prepočasen...bolj je za kako grobo čiščenje ali brušenje...kolikor jazimam izkušnje, pri nizkih obratih zadeva preveč opleta....v delavnici imamo vrtalno glavo vpeto v stružnico za les...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Brušenje britve

Odgovor Napisal/-a brico » 24 Mar 2017, 01:24

dobra noč sotrpini in soforumaši...par fotk o čem sem govoril:

makinja je prilagojena stružnica za les...velika hitrost...za poliranje OK...šajbe pa po želji...brusimo exote, železo, navaden domač les...za vsakega svoja šajba...in to je to...

še zmeraj lahko postružimo kos lesa...jaz se tega izogibam...nimam izkušnje...ni nič nevarnega, samo dokler mi prsti dajejo kruh se izogibam tem... :lol: ...
Priponke
IMG_0611.JPG
IMG_0611.JPG (79.7KiB)Pogledano 6696 krat
IMG_0610.JPG
IMG_0610.JPG (103.46KiB)Pogledano 6696 krat
...is a good man without a good knife really a good man ?

milano
Prispevkov:7
Pridružen:07 Sep 2018, 00:58

Re: Brušenje britve

Odgovor Napisal/-a milano » 07 Sep 2018, 20:37

Pozdravljeni G!

Podrobno sem prebral tvoj detajlni opis brušenja britve. Tudi sam sem opravil po tvojem postopku vendar brez uspeha. Poizkusil sem že okrog 3x.

Zanima me, če je razlog v nizkocenovnih kamnih. Imam enega od Laroga in drugi je tudi v tem cenovnem rangu. Posnel sem jima robove ampak ko delam, čutim pod britvijo, da ni raven.

Tudi strop je nižji cenovni razred.

Hvala za opis še enkrat in prosil bi za komentar.

LpD

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Brušenje britve

Odgovor Napisal/-a miha » 07 Sep 2018, 21:20

Predpogoj za brusenje je raven kamen in strop. Kamen se ravna z ravnalno plosco ali dobrim smirglom na zelo ravni podlagi. Kaksni so tvoji kamni ne vem, sam sem kupil na zacetku Naniwa kamne prek ostrega roba (vcasih je bil popust na kamne, verjetno je se (poglej v temo o popustih)).

Mogoce ti pri brusenju in ravnanju pridenprav ta tema..
viewtopic.php?f=3&t=887&p=15692&hilit=Ravnanje#p15692

Strop eni ravnajo z drgnjenjem flase (je tudi nekje na forumu opisano), eni ga na fino zbrusijo itd.. vsekakor je fajn da je raven ;)..
britev.si ruleeees :)

milano
Prispevkov:7
Pridružen:07 Sep 2018, 00:58

Re: Brušenje britve

Odgovor Napisal/-a milano » 08 Sep 2018, 21:59

Hvala lepa za odgovor in Info... Se strinjam, ja :)... Bom šel v to smer...

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Brušenje britve

Odgovor Napisal/-a miha » 08 Sep 2018, 22:00

Ce zelis ti lahko kamne tudi jaz zravnam pa spet probas :). Za britje rabis vsaj do grita 8000, bolje da visje..
britev.si ruleeees :)

milano
Prispevkov:7
Pridružen:07 Sep 2018, 00:58

Re: Brušenje britve

Odgovor Napisal/-a milano » 09 Sep 2018, 11:49

Zdravo Miha,
e super info...zelo sistematično...

koliko približno stanejo tile Naniva kamni?

Ja, za ravnanje kamnov bi bilo tudi super se zmenit...Skratka, sej boš videl na fotki kakšni so...

Počasi bi si rad nabavil konkretne kamne, seveda ne ekstreme....za konkretno in učinkovito ostrenje....

Lp, d

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Brušenje britve

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Sep 2018, 12:39

Cene kamnov so ponavadi odvisne od tipa, velikosti in grit-a (grobost).
Pred nekaj leti so za dobre pa do cenovno normalne veljali Naniwa (tip super stone, vmes se je ime tipa spremenilo).
Crne so po moje (nisem siguren, preveri cene) od 30 euro za nizje do 90 euro za 12000 grit..
britev.si ruleeees :)

milano
Prispevkov:7
Pridružen:07 Sep 2018, 00:58

Re: Brušenje britve

Odgovor Napisal/-a milano » 10 Sep 2018, 11:56

Zdravo Miha, hvala za odgovor...sem preveril...nabavim v bližnji prihodnosti....
kolikor sem iz neta razbral rabim:
1000
5000
8000
12000 gritov...?

Ali je potrebno nove kamne tudi ravnat...?

Ali rabim nabavit tisti #ravnalni kamen# tudi poleg....?

Pa lupo tudi priporočaš...?

Hvala in lpd

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Brušenje britve

Odgovor Napisal/-a miha » 10 Sep 2018, 18:15

Zivijo. Ja tako bos imel cca cel nabor, za vzdrzevanje ze ostre britve ne rabis vseh ampak samo zgornjega ali najvisja 2. Nove kamne bi jaz tudi zravnal. Za ravnanje imam jaz DMT diamantno plosco (coarse) in je super.
britev.si ruleeees :)

Odgovori