Brušenje britve

Del foruma , ki obsega naše delo / restavriranje britev, brivnikov in ostale stvari iz delavnic :)

Re: Brušenje britve

OdgovorNapisal/-a brico » 14 Mar 2017, 19:03

lahko si ogledaš: dictum.com , oddelek sharpening tools...še kaj bi najdel...če ne drugo, vsaj za idejo...osnovna orodja tipo brusilk so kar draga...v Obiju ali Bauhausu dobiš te brusilke veliko ceneje....ozek usnjen trak za tračno brusilko ti naredi vsak usnjar..ali si ga sam narediš...obstaja tudi krojačnica za brusilne trakove in ti verjetno naredijo kar češ...

drugače, Dremel ima svoje stojalo....nekako mi vrtalni stroj ne diši za poliranje...je prepočasen...bolj je za kako grobo čiščenje ali brušenje...kolikor jazimam izkušnje, pri nizkih obratih zadeva preveč opleta....v delavnici imamo vrtalno glavo vpeto v stružnico za les...
...is a good man without a good knife really a good man ?
Uporabniški avatar
brico

Re: Brušenje britve

OdgovorNapisal/-a brico » 24 Mar 2017, 02:24

dobra noč sotrpini in soforumaši...par fotk o čem sem govoril:

makinja je prilagojena stružnica za les...velika hitrost...za poliranje OK...šajbe pa po želji...brusimo exote, železo, navaden domač les...za vsakega svoja šajba...in to je to...

še zmeraj lahko postružimo kos lesa...jaz se tega izogibam...nimam izkušnje...ni nič nevarnega, samo dokler mi prsti dajejo kruh se izogibam tem... :lol: ...
Priponke
IMG_0611.JPG
IMG_0611.JPG (79.7 KiB) Videno 429 krat
IMG_0610.JPG
IMG_0610.JPG (103.46 KiB) Videno 429 krat
...is a good man without a good knife really a good man ?
Uporabniški avatar
brico

Prejšnja

Vrni se na Delavnica

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost