Stojalo za čopič in brivnik

Del foruma , ki obsega naše delo / restavriranje britev, brivnikov in ostale stvari iz delavnic :)
Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58
Stojalo za čopič in brivnik

Odgovor Napisal/-a Omega » 30 Sep 2014, 22:14

S sošolcem, ki ima doma delavnico sva naredila stojalo za 1-2 čopiča in brivnik. 6 plasti furnirja (nevem točno kakšen les), čez pa plast barvanega teak olja :) meni osebno je končni rezultat zelo všeč, več slik pa lahko dodam ko končam z krivljenjem :D
Slika
mogoče je kot malo neprimeren, prav tako svetloba, pa tudi za nered na mizi se oproščam :P
Up spirits!

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: Stojalo za čopič in brivnik

Odgovor Napisal/-a akaj » 30 Sep 2014, 22:18

Zelo zanimiva izvedba! Mi je vsec!

Bajkman

Re: Stojalo za čopič in brivnik

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 30 Sep 2014, 22:21

Zelo, zelo lepo! A tudi predvsem domiselno. Kaj takega še nisem zasledil, zato bom vesel še kake slike. Kdo je dobil tako idejo? :?: :?: :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Stojalo za čopič in brivnik

Odgovor Napisal/-a miha » 30 Sep 2014, 22:21

zelo dobro in estetsko, lepo, BRAVO!...

a to sta mocila in zvijala,.. ali tudi kuhala?...

s cim sta pa lepila? sta smao zaclamp-ala ali sta imela kalup..?
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: Stojalo za čopič in brivnik

Odgovor Napisal/-a Omega » 30 Sep 2014, 22:30

hja, prvotna ideja je bila v glavnem enaka, le da bolj- recimo pravokotna :P isti sošolec je potem rekel da je bolj robustno če bi naredil iz enega kosa ukrivljeno...
Seveda je pa res, da je zaradi tega ukrivljenega dela skoraj enkrat večji kot drugače :P barva je mogoče malo svetlejša kot sem nameraval, ampak to je najbrž posledica neupoštevanja sušenja olja in pa le enega nanosa :D
lepljeno je kar z mekolom najprej, potem se pa zaklampa en del na mizo, drugega pa med dva dela lesa in z maskirnim papirjem zategneš skupaj. Sušilo se je vse skupaj malo več kot eno uro, čeprav bi bilo potrebno veliko več, samo kaj čem, če se mi je mudilo :P
kuhanja ali podobnega ni bilo nič, se pa najbrž zaradi prehitrega dela še zdaj poskuša kriviti nazaj. tako da to noč bo stojalo preživelo pod kupom učbenikov na topli peči, da vidimo rezultat :D
Up spirits!

Uporabniški avatar
Luka
Prispevkov:81
Pridružen:01 Sep 2014, 21:51

Re: Stojalo za čopič in brivnik

Odgovor Napisal/-a Luka » 01 Okt 2014, 07:37

Slike mojega stojla dobite kmalu, saj nam ga uceraj ni uspelo dokoncati (zbrusiti in premazati) je sicer podoben temu od Omege (cigar dizajn je res zanimiv in enostaven), narejen na enak nacin, le da sem jaz ubral bolj kompleksno pot/dizajn. :D Slike kot receno pridejo danes ali jutri ko ga dobim. :D
✞ Memento Mori ✞

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Stojalo za čopič in brivnik

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 01 Okt 2014, 08:00

Omega napisal/-a:S sošolcem, ki ima doma delavnico sva naredila stojalo za 1-2 čopiča in brivnik. 6 plasti furnirja (nevem točno kakšen les), čez pa plast barvanega teak olja :) meni osebno je končni rezultat zelo všeč, več slik pa lahko dodam ko končam z krivljenjem :D
mogoče je kot malo neprimeren, prav tako svetloba, pa tudi za nered na mizi se oproščam :P
Zanimivo stojalo! Če je to zate nered na mizi, potem imam jaz totalno štalo.. :lol:

Bajkman

Re: Stojalo za čopič in brivnik

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 01 Okt 2014, 12:26

@Omega in @Luka, res imamo srečo, da sta se nam pridružila na forumu. ;)

Mlada nadebudneža, motivirana, ustvarjalna, se razumeta, a obenem se kaže tudi nekaj zdrave tekmovalnosti. Vsi pogoji za zelo dobre rezultate in to stojala so odraz zgornjih postavk.
Spominjata me na Lennon-a in McCarthy-a, katera sta v podobnih razmerah delala čudeže. ;) :D

Uporabniški avatar
Luka
Prispevkov:81
Pridružen:01 Sep 2014, 21:51

Re: Stojalo za čopič in brivnik

Odgovor Napisal/-a Luka » 01 Okt 2014, 13:40

Bajkman napisal/-a:@Omega in @Luka, res imamo srečo, da sta se nam pridružila na forumu. ;)

Mlada nadebudneža, motivirana, ustvarjalna, se razumeta, a obenem se kaže tudi nekaj zdrave tekmovalnosti. Vsi pogoji za zelo dobre rezultate in to stojala so odraz zgornjih postavk.
Spominjata me na Lennon-a in McCarthy-a, katera sta v podobnih razmerah delala čudeže. ;) :D
Bajkman, predvsem nama manjka motivacije, sva nadvse lena :mrgreen: drugo pa kar drzi :D
✞ Memento Mori ✞

Uporabniški avatar
Luka
Prispevkov:81
Pridružen:01 Sep 2014, 21:51

Re: Stojalo za čopič in brivnik

Odgovor Napisal/-a Luka » 01 Okt 2014, 17:01

No evo, še moje stojalo za razor + 2 brusha. Prav tako ni brezhiben, malo ga je treba še ukriviti pa tudi malo svetlejši je, kot v planu, vendar se odnese brezhibno. :D
Ps: se upravičujem za kvaliteto slik, kot ponavadi. :mrgreen:
Slika
Slika
✞ Memento Mori ✞

Odgovori