Etui za 2 britvi

Del foruma , ki obsega naše delo / restavriranje britev, brivnikov in ostale stvari iz delavnic :)
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Etui za 2 britvi

Odgovor Napisal/-a miha » 23 Jun 2014, 12:40

Evo,.. lotil sem se delat etui iz usnja za britev… po med-delovnim razmislekom sem ugotovil da bi bilo veliko bolj smiselno narediti etui za dve britvi, saj britev na npr potovanju ne bom brusil.

Britve so obcutljive stvari (lahko poskodujes rocaj, lahko zvijes tang ipd… skratka etui mora seveda brite scititi pred ptencialnimi poskodbami. Posledicno sem izbral zelo debelo usnje (po moje skoraj 2mm), nebarvano zato da nebi slucajno prislo do obarvanja rocaja britve. Dodatno sem zaradi preprecevanja zvijanja etuija dodal v sredinsko pregrado trdno plosco (bivolji rog), kar prvenstveno preprecuje zvitje tanga ob potencialnem padcu.
Ko sem se odlocil za koncept sem se lotil dela in razrezal kose usnja in kos roga po merah, ze leve gre opis tako: spodnji kos usnja, kos roga za utrditev sredinske pregrade, 2 sredinska kosa za pregrado, zunanji oz zadnji oz hrbtni del, katerega del sluzi tudi kot pokrov.
Slika

Delno sestavljen sredinski del s prisitim rogom v sredini zaradi natancnega pozicioniranja oz preprecevanja premikanja
Slika

Vmes je minilo kar nekaj casa (koncal sem ob 6ih zjutraj :(, zacel sem ob 10 zvecer po moje, torej cca 8 ur ), usnje sme tudi zmocil in lepo oblikoval da etui britev ne stiska prevec in da deluje kot nekaksna lupina.. slike z britvami so spodaj,
…zaprt etui
Slika

..odprt etui
Slika

stranski pogled z obema britvama
Slika

Najvecja tezava je bila luknjati usnje, ki je bilo ze tako debelo, na delu kjer je se pasek za zapiranje pa je bilo 5 slojev usnja in je bilo luknjanje ze na mejah mojih zmogljivosti :D :D
britev.si ruleeees :)

mango
Prispevkov:139
Pridružen:02 Sep 2014, 01:01

Re: Etui za 2 britvi

Odgovor Napisal/-a mango » 04 Sep 2014, 00:30

Zanimiva ideja! Zanima me kje si nabavil usnje in s čem si luknjal usnje, saj imam tudi jaz ko bo kaj časa namen narediti nekaj za zaščito brivskega pribora.
Jaz bi etui prebarval na rjavo vendar le zunanji del, tako bi naredil meni osebno lepo rjavo bež kombinacijo. Če boš še kaj ustvarjal iz usnja ti priporočam da si ogledaš na youtube kanal od Iana Atkinsona, boš dobil kakšen namig ali nasvet za delo z usnjem.

DaMachk
Prispevkov:64
Pridružen:26 Sep 2013, 00:00

Re: Etui za 2 britvi

Odgovor Napisal/-a DaMachk » 10 Sep 2014, 02:17

Zgleda noro. Pohvale!

Me pa zanima, če si razmišljal o širši varianti torbice, v katero bi lahko dal 3 ali4 brivte, kot so to nekoč imeli brivci?
Bi pa notranjost podložil z neko mehkejšo tkanino, ali tem zelo mehkim usnjem, zunanjost bi pa bila iz tršega usnja, kot je ponavadi za kakšne resnejše torbe?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Etui za 2 britvi

Odgovor Napisal/-a miha » 10 Sep 2014, 05:41

etui na varjanto role za 7 britev imam,.. sem ga dal delati, ceprav ravno ne vem kaj ga narediti ni,... da bi delal takega kot je ta za dve britv bi bilo zelo tezko, ker je ze ta tu imel na dolocenih mesti cca 1 cm debelo usnje in ga je bil ekstremno tezko zivati...
britev.si ruleeees :)

Odgovori