wade & butcher

Del foruma , ki obsega naše delo / restavriranje britev, brivnikov in ostale stvari iz delavnic :)
caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje
wade & butcher

Odgovor Napisal/-a caus24 » 13 Maj 2014, 21:52

Evo nabavil sem še eno britev, prvo sem dal malo na stran ker se nisem še točno odločil kaj bom naredil. Pri tej bom pa dal nekaj slik na forum in bi prosil za kakšen nasvet kako naprej z obnovo.

Slika

Slika

Slika

Slika

Prev dve slike so nastale ob nakupu druge dve pa ko sem že začel z obnovo. Britev je bila v kar slabem stanju. Poskušal sem odstranit rjo in izravnat rezilo nakar sem spoliral zadnjo stran britve, ko sem pa začel sprednji del sem opazil da sem nesel del napisa dol. Zanima me če ima kdo kakšen nasvet kako bi to lahko spoliral da ostane napis gor, če je možno to naredit. Če ni možno bom spoliral vse okrog napisa. Ročajev ne bom uporabil ampak bom izdelal nove lesene. Prosim za kakšen nasvet

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: wade & butcher

Odgovor Napisal/-a miha » 13 Maj 2014, 22:37

uf te britve je pa meni kar malo skoda za se uciti :D, koliko si pa dal zanjo ce smem vprasati?

W&B se stejejo za dobre, ta napis ki ga vidis je precej globok in me cudi da si ga pobral,. nebi rekel za z elektorlizo gor naneseno zlato in podobne reci, tisto gre res hitro dol... ta napis bi skoraj moral ohraniti. Brusil si ze, do kaksnega grita si prisel do 800?, .. skratka pridi cim visje, potem moras polirati,.. ce hoces tako kot so bile te britve verjetno v originalu naredis glossy finish pol pa satin, ampak to za prvic po moje ne bo slo,.. ti jo spoliraj pa bo,..
za rocaje narediti je pa tako da vaja dela mojstra, po mojem mnenju jih ni zelo enostavno narediti...

glede na to da te zanima kako se tega lotiti: najdes ustrezen les,.. zrises zeljeno obliko in jo prenees na les, zrezes in pobrusis do zelene oblike, naredis distancnik, sestavis skupaj, lahko z vijaki ali s pini,.. sraufe bos tezko nasel tukaj,.. najlazje iz amerike, kar precej stane (postnina), pine lahko naredis vendar rabis podlozke in medeninaste palice oz drat in prakso pri zatolcevanju zakovic,.. lahko zakovice seveda tudi kupis preko interneta... kot receno ravno straight forward po mojem mnenju ta stvar ni, ni pa ravno "rocket science"

upam da za zacetek to kaj pomaga :)
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: wade & butcher

Odgovor Napisal/-a miha » 13 Maj 2014, 22:39

sem videl da si ze kupil eno solingen britev... (sori sem pozabil, je le dosti komunikacije na forumu), mogoce bi raje tam poskusil z renovacijo in ko bos ze znal pojdi na W&B ;)
ps. ce bos to renoviral bodi pripravljen da bos iz solingen britve izgubil napis se prej (mogoce ga lahko poskusis zascititi npr z lakom ipd, a potem tisti del ne bo ociscen..
britev.si ruleeees :)

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: wade & butcher

Odgovor Napisal/-a caus24 » 14 Maj 2014, 08:48

Začel sem z brusnim 240 in 360, mislim pa da ni šel veliko dol ampak da je bil bolj izrazit zaradi patine, rje,.... Počasi bom začel obdelovat z 800 pa do 2500. Ročaji me ne skrbijo toliko ker sem dober z enim mizarjem in mi bo pomagal.
Kakšno polirno pasto pa uporabljate za končno poliranje.
Cena britve je bila 14€ na ebayu.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: wade & butcher

Odgovor Napisal/-a miha » 14 Maj 2014, 14:29

u to si pa dobro ceno dobil,.. cestitke !! (daj mi na pm poslat kje si jo kupil.. ze dalj caasa iscem kaksno W&B po normalni ceni)

glede samega dela.. to da imas mizarja prijatelja je super in ti bo ogromno olajsalo ker ti bo pomagal (vsaj meni bi :D)

glede samega rezila pa tako: jaz bi ti svetoval da gres do cim visjega grita recimo 2000, pazi da ob vsakem prehodu odstranis raze od prejsnjega oz grobejsega brusenja, kajti drugace ne bos nic dosegel in ti bodo rase do konca ostale. ko pides z 2000 na konec potem poliraj,.. rabis pac polir pasto tako ali drugacno (cim bolj fino ce mene vrpasas) za jeklo,.. lahko poliras tudi s krom oksidom vendar pazi ker obstaja bolj grob in bolj fin.

Rezila britev so obcutljiva zato ti svetujem VELIKO previdnosti ker vos v trenutku lahko unicil britev,... ce delas strojno (za zacetek ti to vsekakor odsvetujem) pa jo bos unicil dobesedno v desetinki sekunde, z malo srece jo bos pa se dobil v glavo :D ... skratka paziti je treba

pisal si da si ravnal rezilo,.. upam da si s tme mislil popravljal ti frawn,.. oz rezalni rob ravnal,.. kajti ce bos ravnal rezilo v smislu ravnanje zvitega kovinskega dela britve jo bos najverjetneje zlomil.

ob vsakrsnem delu moras paziti da britve prevec ne segrejes ker jo bos razkalil

dodatno vidim d aimas jajcasto luknjo kar bi sam rekel da popravi,.. je pa to pri teh starejsih britvah kar pogosto..
naj ti dobro gre ;)
britev.si ruleeees :)

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: wade & butcher

Odgovor Napisal/-a caus24 » 14 Maj 2014, 22:44

Evo malo sem še napredoval, pa bom dajal slike obeh britev sem.

Slika

Slika

Slika

Slika

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: wade & butcher

Odgovor Napisal/-a caus24 » 14 Maj 2014, 22:47

Solingenova se je zelo lepo očistila in tudi spolirala. Wade & butcher pa ima očitno poškodbe od rje malo globlje in si je nekako ne upam več brusit in polirat ker me je strah da bom snel napise dol. Vse delam ročno z vodnim brusnim papirjem, danes sem pa še kupil pasto za poliranje Univerzal Purol. Prosim za kakšen nasvet ali naj pustim tako kot je ali poskušam še kaj narediti in na kakšen način, preden se lotim ročajev.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: wade & butcher

Odgovor Napisal/-a miha » 14 Maj 2014, 23:40

torej WB je verjetno kar stara in tiste luknje so od rje, ti pitting,.. ce hoces to spucat bos kar fajn drgnil in drgnil, napis bos verjetno izgubil,.. moj nasvet je da do neke mere spucas potem pa pustis tako kot je ker je le jasno da gre za staro britev in je to do neke mere razumljivo.. skratka da se resis teh lukenj zna kar trajati.. ti is sam ocas vzami in imej potrpljenje pri ciscenju... to pac zelo dolgo traja, ni kaj...

purola jaz niamm vem pa da ga uproabljajo , tako da bi moral biti ok... za zacetek lahko probas kako bo spoliral kje bolj pri strani... predvse mglej da bo pobrusenoi res tak okot mora biti ker drugace se bos moral vracati od poliranja na nizje grite smirgla
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: wade & butcher

Odgovor Napisal/-a miha » 23 Jun 2014, 10:57

Caus24 kako kaj, si kaj napredoval z britvama, imata mogoce ze rocaje? Daj se kaksno slikico napredka prilepiti ;)...
britev.si ruleeees :)

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: wade & butcher

Odgovor Napisal/-a caus24 » 23 Jun 2014, 22:07

Žal bi z veseljem rad rekel da sem že končal pa nisem še skoraj nič naredil. Čakal sem kamne da sem poizkušal britev nabrusit, kar mi je delno uspelo ker imam samo kamne 1000 in 6000. Ker sem snel napis britve sem zdaj iskal kakšnega graverja da vidim če se da napis obnovit. V Celju je en starejši gospod kateri še gravira ročno in bom en dan šel do njega da vidim kaj se da naredit in za kakšno ceno pol se bom pa odločil kako bom nadeljeval z obnovo. Mislim da bom ročaje izdelal iz lesa oljke nisem pa še 100%. Takoj ko bo kej novega dam gor.

Odgovori