wade & butcher

Del foruma , ki obsega naše delo / restavriranje britev, brivnikov in ostale stvari iz delavnic :)
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: wade & butcher

Odgovor Napisal/-a miha » 23 Jun 2014, 22:22

Ce mislis napis na rezilu bi ti jaz odsvetoval ker bos v koncni fazi imel verjetno poceno rezilo, ta jekla so zelo trda in seveda krhka, nisem cisto siguren samo po moje jih vtisnejo preden jih kalijo. Skratka jaz bi bol raje brez napisa kot pa brez britve ;)... Cakamo da najdes cas pa kaksno novo fotko prilimas :). Za les oljke pati fa bos nasel suhega (se zelo dolgo susi), ta les je meni top, trd, odporen pa se lepo ti disi ko se brijes ce ga cisto ne zapres..
britev.si ruleeees :)

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: wade & butcher

Odgovor Napisal/-a caus24 » 23 Jun 2014, 23:10

Enako mi je rekel sin od tega gospoda ki to dela. Da se moram oglasit z britvijo da oce proba ker to dela ze celo zivljenje in bo takoj vedel ce bo slo ali pa ne, da je odvisno od jekla. Ampak zdej res razmisljam ali bi se sploh spuscal v to, napis na rocaju je lepo viden rezilo spoliram do konca nabrusim in izdelam rocaje in je to to.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: wade & butcher

Odgovor Napisal/-a miha » 23 Jun 2014, 23:23

Jaz bi tako naredil, kot ze receno raje britev brez napisa kot unicena britev z napisom. Nisem se zasledil po forumih da bi kdo to delal, kar pa ne pomeni da ni ;).
britev.si ruleeees :)

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: wade & butcher

Odgovor Napisal/-a caus24 » 15 Jul 2014, 08:58

Slika

Slika

Slika

Evo slikice dveh britev, danes bom poslal še okvirne risbe za ročaje. Bil bi zelo vesel če bi mi pomagali pri izbiri ročajev. spodaj je slikica kako sem si zamislil in bom vesel vsakega predloga oziroma pripombe.

Slika

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: wade & butcher

Odgovor Napisal/-a miha » 15 Jul 2014, 16:34

Super ti gre :)!
Mogoce se mnenje: wedge imas malo premauhen ker bos verjetno se malo brusil, noter mora priti se pin, wedge mora biti narejen (oz vsaj ponavadi je) na crko oz profil V in pri kratkem tezje to prav nastimas. Druga stvar ke da imas nekje rezalni rob zelo blizu roba rocaja ko je britev zaprta... Ce bos vse v nulo naredil bo lih za glih klapalo ce pa ne pa bos kaj hitro imel rezilo na spodnji strani zunaj in se bos urezal ali pa unicil rezilo (razen ce bos imel 3. Pin, kar pa za prvi rocaj mogoce ni najlazje). Kot receno zgleda dobro, sam bi samo na to dvoje pazil...
britev.si ruleeees :)

Odgovori