Solingen Extra

Del foruma , ki obsega naše delo / restavriranje britev, brivnikov in ostale stvari iz delavnic :)
Odgovori
caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje
Solingen Extra

Odgovor Napisal/-a caus24 » 23 Apr 2014, 14:13

Kupil sem britev na ebay in bi prosil za nasvete kako bi se lotil čiščenja in brušenja.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Solingen Extra

Odgovor Napisal/-a miha » 23 Apr 2014, 14:19

daj pilepiti se kaksno slikico da vidimo za kaj se gre ;), mogoc se kaj bi rad na koncu imel
britev.si ruleeees :)

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Solingen Extra

Odgovor Napisal/-a caus24 » 23 Apr 2014, 14:22


Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Solingen Extra

Odgovor Napisal/-a miha » 23 Apr 2014, 14:41

.. nic ne pokaze, ker je ze zakljuceno, vsaj meni ne
britev.si ruleeees :)

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Solingen Extra

Odgovor Napisal/-a caus24 » 23 Apr 2014, 19:02

Evo slike

Slika

Slika

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Solingen Extra

Odgovor Napisal/-a miha » 23 Apr 2014, 19:38

kaj te pa zanima, oz kaj bi rad dosegel,. a da bi bila tipitopi ali samo da je za silo.. original rocaji, novi rocaji? karkoli bos na rezilu delal se bo tisti napis na rezilu bolj ali manj oz cisto zbrisal. A na drugi strani pise kaj proizvajalca, ker ce ne potem je to malo cudno saj proizvajalec na dobrih britvah ponavadi pise,.. saj ne da sem mahnjen na firme, samo take britve ki so no name so ponavadi tudi bolj za nic in se dostikrat niti ne dajo nabrusiti.. a na drugi strani rezila na tang-u se kaj pise ali samo "solingen"
iz cesa pa so rocaji,.. plastika (oz drugi umetni materiali) ali kaj drugega s presanim vzorcem?
britev.si ruleeees :)

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Solingen Extra

Odgovor Napisal/-a caus24 » 23 Apr 2014, 20:38

Trenutno je se nimam ker so to slike iz ebaya. Zadevo sem si zamislil nekako tako. Prvo probat nabrusit in ce se bo dalo poskusat rezilo samo ocistit ce to ne bo dovolj bo napis pac sel dol. Za rocaj predvidevam da je iz plastike in bi ga verjetno odstranil in zamenjal z kaksnim lepim lesom. Zadevo sem kupil smesno poceni zato nimam nekega hudega pricakovanja od te britve. Zadevo sem kupil in se bom malo poigral ce rata kej super ce ne sem pa pridobil kaksno izkusnjo vec.
Zanima me pa kaj je primerno za brusenja in ali je mogoce pametneje da jo dam komu nabrusit in kako odstranit rjo. Ce to rata bom pa tuhtal pozneje kako in kaj naprej.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Solingen Extra

Odgovor Napisal/-a miha » 23 Apr 2014, 22:46

za busenje britev se ponavadi uporablja vodobrusne kamne, diamantni brusi so preagresivni in s jih navadno ne uporablja. Za restavrirati tako britev v smisu busenja bi jaz rekel da rabis 1000, 3000 in/ali 5000, 8000 grit, ce je mogoce se kaksen finishing kamen,.. npr 12000 grit, japonskee naavne kamne ipd
ker verjetno vsega ne bos kupil mogoce enabavi 3000/8000 kombinacijo ali 4000/8000 kombinacijo, samo to je bollj za vzdrzevanje in ne za restavriranje slabe britve, bos videl

ce hoces busiti moras po moje prvo spucati vsaj do te mere da gre tista rja na rezalnem robu stran, kot receno ce bos pucal rezilo bo sel napisa dol,.. na tvojem mneenju bi jaz spucal tako rezilo kot rocajm

kako to naediti, jaz drugi teden dobim masino za poliranje ipd ki sem jo nabavil prav za ta namen :D, lahko pa to seveda delas na roke, brusis od grobega proti finemu in na koncu spoliras,.. na roke to vzame cca nekaj dni do 1 tedna da se prebijes z brusenjem na roko, lahko tudi z dremlom ipd seveda je treba paziti ker takoj ko je zraven vrteci se stroj grdo stvari lahko hudo narobe v delcku sekunde

kaj je pametneje narediti,.. to se moras pa sam odlociti, tako to zgoraj kakor to tu naprej je le moje mnenj in ponavadi povsod po forumih pravijo da poslji to nekomu ki zna to narediti, kar pa seveda ni zastojn (postnina, delo, izkusnje, cas, material)
britev.si ruleeees :)

Odgovori