Ročaj (laminat)

Del foruma , ki obsega naše delo / restavriranje britev, brivnikov in ostale stvari iz delavnic :)
kavka
Prispevkov:448
Pridružen:21 Jan 2016, 19:48
Ročaj (laminat)

Odgovor Napisal/-a kavka » 15 Feb 2017, 19:04

Danes sem preizkusil britev brez ročaja (ni ravno udobno). Poleg tega pa ni pravega občutka. Če ni ravno kamisori je treba nekaj naredit.
Les sam je potrebno primerno zaščitit (razen eksotičnih izjem), drgače les "dela".
Sam zato raje uporabljam laminiran les. Za tole britev sem vzel 6 plasti furnirja, "zlepil" pa sem ga z poliester smolo (ceneje od epoxi-ja).
Za danes sendvič. Jutri naprej.
furnir laminat.jpg
furnir laminat.jpg (75.99KiB)Pogledano 8463 krat
LP Gorazd

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Ročaj (laminat)

Odgovor Napisal/-a brico » 15 Feb 2017, 20:33

OK, kumpanjo, les je treba zaščitit...samo, laminiran les je OK za kako pohištvo ali trpežne zadeve...nikakor nisem pristaš laminatov pri umetnosti...britev, sploh če je kovana, ali pa narejena na tvoj način, si zasluži boljši tretma....les "dela", diha, in v tem je čar lesa, da sto let diha....jupiiiiii

in da si ne bi mislil, tudi exota diha, 3sto let, v tem je kvaliteta exote...seveda za določene stvari...ne tiste ko hodiš po njim in niti ne veš kaj imaš pod nogami...če pa igraš na 200let star les, hmmmmmmm, juhuuuuuuuu...sploh če si mal čez les... ;) ...
...is a good man without a good knife really a good man ?

kavka
Prispevkov:448
Pridružen:21 Jan 2016, 19:48

Re: Ročaj (laminat)

Odgovor Napisal/-a kavka » 16 Feb 2017, 05:00

Brico tukaj ti dam prav. Ampak počakaj na končni izdelek.
LP Gorazd

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Ročaj (laminat)

Odgovor Napisal/-a brico » 17 Feb 2017, 23:09

laminatu smo nekoč rekli šper plošča, plata...danes vezana plata... :lol:
...is a good man without a good knife really a good man ?

kavka
Prispevkov:448
Pridružen:21 Jan 2016, 19:48

Re: Ročaj (laminat)

Odgovor Napisal/-a kavka » 18 Feb 2017, 00:05

brico napisal/-a:laminatu smo nekoč rekli šper plošča, plata...danes vezana plata... :lol:
Res je. Samo, da so sedaj začeli žaganje zraven tlačit.
LP Gorazd
PS tudi tale je "laminat"
ti1.jpg
ti1.jpg (85.78KiB)Pogledano 8422 krat

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Ročaj (laminat)

Odgovor Napisal/-a brico » 18 Feb 2017, 00:35

OKAPA, kumpanjo...povej kaj je za tebe laminat...a z debelino furnirja ki ga laminiraš dobiš predvideno debelino scalea...da ti ni treba dodatno dodelavat, ali ti je laminat toliko všeč...spoštujem...sploh če je kombinacija lepih exot...
če mi pokažeš laminirano britev ob strani, hmmmm, nisi mi nič pokazal...če jo dobro poslikaš po dolgem pridejo do izraza plasti...še zmeraj ne štekam v čem je poanta...lažje delo?...tebi je všeč... večja trdota scalea?...OK...
jaz sem tudi za hec naredil par polizdelkov...ti, vidim stremiš popolnosti...good...spoštujem...konec koncev, jaz sem samo postranski opazovalec in moje mnenje ne šteje...tukaj je bolj expert @miha@..ko gre za identično kopijo scalea za določeno britev...tudi sam je prejel par kritik na sosednjih forumih...meni osebno to ne pomeni nič...raje imam osebni pristop in umetniško žilico pri izdelavi končnega izdelka...upam da me razumeš...laho pa tudi razvijemo debato...yebi ga sad... 8-)

tako za primerjavo...s prijateljem sva več kot 30 let sodelovala pr najstarejšem goslarju v Sloveniji...žal smo ga danes pokopali....in je kolega zmeraj meni dal izdelek na kontrolo, ali je bila kitara ali violina, mandolina...zanimivo je to da imam velik procent barvne anomalije...samo vidim detajle, iz letala...in kritiziram, pozitivno....med nami, noben ne ve za to...na tak način se izboljšujemo...nadopolnjujemo en drugega...

dosti sem nakladal...tisti ki bo to bral ob tej uri, bo zaspal...ti, vidim odgovarjaš tudi ob 5ih zjutraj...qva delaš takrat... :lol: ....jaz sem ob tej uri v nebesih....juhuuuu

dobra noč
...is a good man without a good knife really a good man ?

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Ročaj (laminat)

Odgovor Napisal/-a Puskin » 18 Feb 2017, 01:51

Jaz berem! Nabasan ko mamba... Lagavulin 16yo
Nothing less...than BBS

kavka
Prispevkov:448
Pridružen:21 Jan 2016, 19:48

Re: Ročaj (laminat)

Odgovor Napisal/-a kavka » 18 Feb 2017, 01:55

ti.jpg
ti.jpg (93.84KiB)Pogledano 8416 krat
Tudi pri fotki iz strani je brušeno čez tri plasi, se pa niti ne opazi. Trdota je večja, dela je več, tako, da si nič ne poenostavim.
Delam pa vse to, zaradi "osebnega pristopa". Če se le da, mora biti nekaj posebnega.
LP Gorazd
PS Ob 5-ih po prvi kavici počasi štartan na siht.

kavka
Prispevkov:448
Pridružen:21 Jan 2016, 19:48

Re: Ročaj (laminat)

Odgovor Napisal/-a kavka » 18 Feb 2017, 01:56

Puskin napisal/-a:Jaz berem! Nabasan ko mamba... Lagavulin 16yo
Na to se pije :mrgreen:
LP Gorazd

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Ročaj (laminat)

Odgovor Napisal/-a Puskin » 18 Feb 2017, 01:58

O ja...ob petih bom rabil kar dve kavi, da se speljem na šiht.
Nothing less...than BBS

Odgovori