2013-12 Kaj sem kupil ta mesec

Objave stvari ki smo jih kupili (če se le da s fotografijami)
Odgovori
Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02
Re: 2013-12 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a simon » 05 Dec 2013, 22:20

Super izbira ,mislim Wool fat shaving soap. :) :) :)To je milo ki bo večno ostalo v moji rotaciji v zimskem času!

Bajkman

Re: 2013-12 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 06 Dec 2013, 00:28

simon napisal/-a:Super izbira ,mislim Wool fat shaving soap. :) :) :)To je milo ki bo večno ostalo v moji rotaciji v zimskem času!
Sem vesel, da imam podporo pri odločitvi. :D

titanko
Prispevkov:14
Pridružen:27 Nov 2013, 08:18

Re: 2013-12 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a titanko » 06 Dec 2013, 18:46

@ Bajkman izgleda da je čas za najdbe, aii pa je Miklavž zamešal vreče :D

Torej, na podstrešju očeta sem našel

Slika

Slika

Ta na desni ima blizu 100 let !!! in jo je moj stari ata dobil za darilo za 50 let :shock:

Sta sicer v slabem stanju, morda bom pa počasi začel razmišljati tudi o japonskih kamnih ;), ročnega dela bo precej praviš Miha :) ?

Lep večer

P.S. aja, danes sem se že povsem spodobno obril z DOVOm, na bradi sicer še ne upam pretiravati, vendar napredujemmm :D. IN ni nič skrhana samo jaz nisem znal nastaviti kota. Upam pa da strop res pride kmalu.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2013-12 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a miha » 06 Dec 2013, 19:12

uf te so pa precej zdlane.. iz sentimentalne vrednosti ja, drugace pa bi jaz rekel ne... ampak saj imas novo tako da ti svetujem da tisto rabis... te 2 ti pa magar nabrusim ce hoces za probat,.. za rihtat se pa po moje ne splaca...

glede pasu... prisli naj bi naslednji teden,.. mislim da bojo,.. na zalost ni od mene odvisno... je pa se nekaj,.. ce ni britev ostra ti pas ne bo kaj dosti pomagal,.. mogoce s kaksno pasto (ala kromoksid) ampak ce ni ostra rabi kamen ne pas,... pas je za vmes malo porihtat... ampak more ze bit ostra ...

glede tanove britve pa tako,.. ti samo pocasi, z obcutkom in cas si vzami, ker to gre pocasi naprej,... predvsem ne obupat prehitro ;)
britev.si ruleeees :)

titanko
Prispevkov:14
Pridružen:27 Nov 2013, 08:18

Re: 2013-12 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a titanko » 06 Dec 2013, 19:37

Seveda, nisem mislil, da bi ju uporabljal, še s tanovo imam začetniške težave, ampak veliko veselja :) :) :)

Bom malo Dremla spravil v pogon, pa polir pasto. Rad se igram, vendar imam samo kamen 1000 zaenkrat na razpolago. Zelo lepo si povedal, gre izključno za sentimentalno vrednost. Če bom imel težave z brušenjem se pa res enkrat oglasim.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2013-12 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a miha » 06 Dec 2013, 19:58

komot... pri dremlu pa pazi ker ce ne bos pazil lahko zelo hitro unicis britev (vrocina , jeklo je zelo tanko in krhko itd itd ).. skratka bolje na roko, ce imas le dovolj volje... pri dremlu gre zelo hitro lahko zelo narobe ;)
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: 2013-12 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 06 Dec 2013, 20:12

Dremel je mišljen tisti stari brus, ki ima okrogel kamen, spodaj pomočen v vodo? :D

titanko
Prispevkov:14
Pridružen:27 Nov 2013, 08:18

Re: 2013-12 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a titanko » 06 Dec 2013, 20:15

Ja ja, pa z nogo ga goniš :) :) :)

Bajkman

Re: 2013-12 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 06 Dec 2013, 20:21

A je možno, da je bil pred davnimi leti na fotrovi domačiji tak, da si ga kar z roko gonil - vrtel, kot lajno? Tako imam jaz v spominu.. :D Ali pa je eden gonil ko majmun, drugi pa brusil.

Fajn je, ker je spodaj voda in lepo hladi jeklo

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2013-12 Kaj sem kupil ta mesec

Odgovor Napisal/-a miha » 06 Dec 2013, 20:23

:D :D ... dremel je ime firme ki dela take male bor masince oz gravirne aparate oz oni jim rpavjo multitool ker gr gor lih kar cs,... med drugim lahko tudi tezes brusis, poliras,.. obrate majo dam do 30 000 (lahko manj in vec),.. ampak ce ti pri teh obratih zagrabi v 0,05 debelo jeklo se vse precej hitro zgodi (v slabem pomenu :D) ... ne pravim da se ne da, samo kot rceno se lahko slabo konca :D... po drugi strani ce gres s smirgel papirjem od ogrobega proti cist ofinem in se spoliras bo slo, sam oto pomeni ene par dni intenzivnega smirglanja in poliranja :D ... ampak se 1x pravim,.. ravno tkao gre z dremlom, mapak tako kot pri vseh "powertools" ce se npr z rocnim "lisicjim repom" potegne po roki mas crto, ce te zagrabi cirkularka gre prst ali par njih,.. ce se ti lisicji rep zatakne v les naredis trsko, ce ti cirkular narobe zagrabi ti lahko kot zasvasa v glavo oz cel kos unici in pogloda...

se slikca enga dremlov

Slika
britev.si ruleeees :)

Odgovori