2016-07-SOTD

Britje dneva oz Shave OF The Day (SOTD) je del foruma namenjen deljenju slik in opisov "setupov" ki ste jih uporabili za "današnje" britje
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: 2016-07-SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 26 Jul 2016, 19:58

Milo: Vitos red
Copic: Semogue SOC2
Britev: non marked shoulderless cca 7/8
AS: Ralon
image.jpeg
image.jpeg (89.19KiB)Pogledano 8173 krat
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: 2016-07-SOTD

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 26 Jul 2016, 21:55

A si tudi ti na morju? Kako se ti zdi Ralon AS?
If you don´t have a razor, make one

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2016-07-SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 26 Jul 2016, 22:29

Ja malo morja pri koncu. Ralon mi je super, ima specificen vonj, deluje dobro.
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2016-07-SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 30 Jul 2016, 11:04

Slika

• Mühle R41 Open Comb Safety Razor with Phoenix Handle
• Feather NEW Hi-STAINLESS Platinum Coated DE Razor Blade
• Face Lather
• Saponificio Varesino 70th Anniversary Shaving Soap
• Semogue Barbear Classico Mistura Shaving Brush
• Cella Milano After Shave Lotion

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: 2016-07-SOTD

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 30 Jul 2016, 12:03

Danes pa je bil končno čas, da si obrijem dvotedensko brado in kot po naklučju za to nalogo imam tri britve. Britev bi bila lahko malo bolj ostra da bi dosegel BBS, vendar sem zadovoljen z rezultatom kljub eni manjši urezninici. Uporabil sem zgolj dva prehoda: WTG in ATG, ker se mi XTG ni zdel ne potreben ne praktičen. britje mi je vzelo malo več časa kot DE, vendar je ta čas poplačan z zadovoljstvom, da sem se vzorno obril s svojo lastno britvijo. Tabac je bil z milom in AS-jem kos nalogi in me je lepo zaščitil. Občutek sem imel, da me je alkoholni AS danes manj pekel kot pri kakšnih ne ravno najboljših DE britjih. Definitivno izkušnja, katero je vredno doživeti in ponoviti.
DSC_0021.jpg
DSC_0021.jpg (49.81KiB)Pogledano 8124 krat
Britev: GB #3
Milo: Tabac original
After Shave: Tabac original
Čopič: HJM black fibre (sintetika)
If you don´t have a razor, make one

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2016-07-SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 30 Jul 2016, 13:26

Super, sploh za prvo britje z lastno in prvic nabruseno britvijo!
britev.si ruleeees :)

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: 2016-07-SOTD

Odgovor Napisal/-a Puskin » 31 Jul 2016, 01:08

Dan kot vsak drug...ok, bom drugače napisal...britje kot vsako drugo. Sicer vedno obrit, enkrat malo bolje, enkrat malo slabše...
Perfect BBS, kaj naj rečem. Zadovoljen z rezultatom. Pri tem me je spremljal moj prekaljeni penzl Omega, slant, Feather in Fatip. Brivsko milo, pa je iz Speick serije. Sicer me je milo pri prvem britju malo razočaralo, a se je kasneje izkazalo kot odlično.
Nočne ure...poslušam muziko, tu pa tam se pogladim, sedaj po ne več popolnoma gladkih delih lica, glave. Bril sem se namreč že zjutraj. In nikakor mi ne gre iz glave to mašenje. Danes so mi namreč vsi brivniki odpovedali. Najprej mi je odpovedal slant in to že pri prvem WTG prehodu. Nikakor iz njega na enem delu nisem mogel izmiti obritih kocin. Ok, pa sem pomislil, da je klinga že zmatrana. Nato pograbim Featheja in z njim dokončam delo. Pa sem krenil nad glavo in tam je slant totalno odpovedal. Ok, sem si sam pri sebi dejal in vzel iz omare Fatipa. Čez par potegov...tudi on odpove. Ha! Ok, končno dokončam britje s Featherjem in stopim pod tuš. ž
Nato poskrbim najprej zase, obrita mesta namažem z Biobazo in ja poskrbim tudi za notranjo razkužitev. Heretik, bi rekli! Naj bi najprej poskrbel za brivnike, ne? Jaz imam pač drugačne prioritete...najprej jaz! Ko mi je dobra kapljica dodobra ogrela želodček, ki je bil že spet pripravljen, da ga napolnem...sem se lotil brivnikov.
Vse brivnike sem razstavil, jih pod vročo vodo stuširal in klinge zavrgel. Nato sem v scutle našprical neko močno dezinfekcijsko in vseskupaj namočeno pustil čez noč. Jutri bom najbrž spucal še s ščetko in to bo to.
A vprašanje še vedno ostaja...ZAKAJ je do mašenja prišlo. Mastna koža? Hm...najbrž! Sicer sem pred britjem vseskupaj z Biobaza milom umil,a je bila najbrž koža mastna, bolj kot ponavadi, ker je poletje in uporabljam zaščitno kremo 30 za sonce.
Poletje je...ma kakšno poletje, jaz še nisem uspel skočit v morje...sramota!
Tolk po dolgem cajtu, malo na hitro! Uživajte v britju, uživajte v poletnih radostih!
Putin ma vas rad...baje! :D
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2016-07-SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 31 Jul 2016, 11:58

@Puskin, lepo te je bilo po dolgem času spet brati!

Brivnike ti maši krema za sončenje, pravilno si ugotovil. Te kreme so taka mastna svinjarija, da se jih res težko odstranjuje od koderkoli. Jaz se jim izogibam. Ni boljše zaščite pred soncem kot prijetna senca :)

Odgovori