2016-03 SOTD

Britje dneva oz Shave OF The Day (SOTD) je del foruma namenjen deljenju slik in opisov "setupov" ki ste jih uporabili za "današnje" britje
Odgovori
vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07
Re: 2016-03 SOTD

Odgovor Napisal/-a vostok » 28 Mar 2016, 21:48

Pozdravljeni!

Slabič nisem zdržal pritiska.
Usposobil (vsaj menim) sem novi strop, ki je potreboval nekaj glajenja s steklenico in postropal obe britvi. Danes bo službena noč, zato je bil v planu DE, pa nato nič od tega.
Ker je bilo vse ravno pri roki, sem z vročo vodo zmočil brisačo in dobro segrel obraz, nato nanesel malo jojoba olja. Medtem se je v lončku tople vode okopala omega. Zraven je počakala še zelena škatlica Proraso in skupaj sta nato ustvarila bogato peno na obrazu. Krona in sablja je postropana hvaležno zazvenela. Prehod WTG že skoraj brez težav, še vedno je leva roka, no, leva. Za ATG sem ponovno zmešal peno, ki pa se je začela proti koncu sušiti, kar sem sproti reševal z vodo iz lončka.
Štirideset minut kasneje je rezultat DFS, kakih 8 rdečih pikic in sledovi iritacije po tretmaju z galunskim kamnom.
Po čiščenju instrumentov in stropanju bitve obraz splaknjen z mrzlo vodo in od vsega je ostal le DFS :D

Lp, G
Shaven haven. Respect!!

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2016-03 SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 28 Mar 2016, 22:08

..ce bos tako nadaljeval ti bo preslo v rutino :D
britev.si ruleeees :)

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: 2016-03 SOTD

Odgovor Napisal/-a blaz » 29 Mar 2016, 13:19

Slika

Končno prazna hiša in si lahko vzamem čas in poslušam Pavarotija in Zucchera. Paše zraven kaj naj. Tole bo tretje al četrto britje z open comb merkurjem, nad katerim sem navdušen. Obraz je obrit kot mi je všeč oz. kot se mi zdi, da mora biti. Da me ne ponese v hvalospeve v predelu vratu še zmeraj pikam v določene smeri. Veš, tisti mikron milimetra, ko ti pokvari razpoloženje in je hkrati ločnica med BBS in ureznino. Po sušenju obraza sem še tu in tam na suho popravil.
Končni rezultat: solidno obrit, brez iritacije.

Merkur15c, omega, cella, gilette žiletka, tabac sensetive balm.

Odgovori