2015-07 SOTD

Britje dneva oz Shave OF The Day (SOTD) je del foruma namenjen deljenju slik in opisov "setupov" ki ste jih uporabili za "današnje" britje
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: 2015-07 SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 03 Jul 2015, 23:25

Bajkman se strinjam, samo ce milo tudi trdo z drugimi deluje bp, s 11126 pa ne trdo in ne namoceno potem zacnem pocasi verjeti da ni tako dober kot tisti copici kjer kjer to gre bp... tukaj nikoli ne prideva na isto stran :D
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: 2015-07 SOTD

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 03 Jul 2015, 23:38

Naj me koklja brcne, ampak tole moraš prebrati in malce spremeniti, da te bom razumel in še kaj dodal.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2015-07 SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 03 Jul 2015, 23:43

Bajkman napisal/-a:Naj me koklja brcne, ampak tole moraš prebrati in malce spremeniti, da te bom razumel in še kaj dodal.
.. naj te koklja brcne, popravljeno,.. ti pa prilepi forko koklje ki te brca, i dare you ! :twisted:
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: 2015-07 SOTD

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 03 Jul 2015, 23:56

Evo, koklja me je brclna, zdaj vem, kaj bi rad povedal.

Se mi zdi, da lahko samo zafilozofirava. Se mi zdi, da zate je tak čopič, kateri vse skupaj naredi v kratkem času. Če bo zahteval malce več časa od tebe, si ga ti pač ne boš vzel.

Ravno pri zadnji uporabi Simpsona Duke D3 sem se čudil, kako sem po nekaj sekund daljšem nalaganju od standardnega časovnega obdobja, pravzaprav obraz samo še direktno premazal in praktično nič penil. Isto za drugi in tretji pas.
Tebi je pa isti čopič zanič. Celo tako zanič, da uporabljaš vulgarizme takoj ko nanj pomisliš. :D

Najhitrejši in najenostavnejši čopiči so sintetični. Ti bi morali pri tebi blesteti. Pa kot vidim, ti niti ni primer. Zato tvoj primer diši že na misterioznost. :D

Jaz sam pri sebi sem prepričan, da bi s tvojo 11126, posebej če je lepo razcepljena, delal odlične pene brez težav. Pa vem da tega nisi želel brati. Še en argument, ljudje po tujih forumih jo zelo pohvalijo.
Imam tudi Semogue 1305, kateri so spet ultra popularni pri svinjskih čopičih. Pa vendar se v praksi ne obnaša nič drugače.

Bajkman

Re: 2015-07 SOTD

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 04 Jul 2015, 14:14

Slika

Loccitane Plissson Synthetic / Cella, Crema Sapone Extra Extra Purissima / Gillette Slim Adjustable / Polsilver SI / Floid Blue

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2015-07 SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 04 Jul 2015, 17:44

Huh se ne morem cisto strinjati. V izdelavi po te ne vlozim toliko casa kot se mi zdi potrebno, ce ne gre pac ne gre. Mila nalozim toliko kot rabim, sem ga pa nalagal veckrat zaradi tvojih priporocil kot nor. Verjemi mi da pri britvi dobra pena pride bolj do izraza kot pri DE, tako da tudi jaz naredim dobro peno oz tako da nisem nic poklan ko je bbs.

Od sinteticnih copicev imam 4, zenith (ki ni niti za pleskati), plisson, plisson vlakna z vec hrbtenice (imena se ne spomnem) in muhle ST 26mm, vsi 3 so fajn. Drugace so mi pa ljubi tako svinjski kakor iz sa zbecji, ce se le da z vec hrbtenice kot manj.
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: 2015-07 SOTD

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 04 Jul 2015, 20:47

Ne glede na vse pa me z nobenim argumentom ne prepričaš, da je Omega 11126 slab čopič, ker ga enostavno imam in v praksi vidim, kaj zmore.

Da o Simpson Duke D3 Best ne govorim. Najbolj zaželen in po mojem mišljenju najboljši jazbečji čopič. Sam ga bom sicer prodal, ker se mi je sintetični Plisson prikupil. A če ne bi bilo sintetike, bi imel Simpsona in nič drugega.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2015-07 SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 04 Jul 2015, 21:01

Vsakemu svoje, nisem te poskusal prepricati ampak samo iskal mnenja ;). Simpson po moje ni vreden "5 para" :D.
britev.si ruleeees :)

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: 2015-07 SOTD

Odgovor Napisal/-a Puskin » 05 Jul 2015, 01:37

Spet sem v nočnih urah, ko temperatura dneva malo popusti…pa ne, da me višje temperature motijo. Daleč od tega. Meni je prav romantično, ko mi potne srage tečejo čez hrbet…doživim prijetne flash backe iz burnejšega obdobja življenja.
Poletni dnevi pač morajo bit vroči, kam bi pa drugače prišli!
Sedim za službenim računalom, mali prostor je prepojen z maščobo…sodelavci me bojo ubili…a to bo jutri ob menjavi smene. Sedanji sodelavci so pa super zadovoljni, saj smo si vampe nabutali s florentinskimi steaki! Lepo uležanimi in na koncu flambirani z Jamesonom! Noč ima svojo moč, ne…in Napoleon je rekel, da prazna vreča ne stoji pokonci!
A pred nočjo je bil tudi dan in lepo jutro…z novo brivsko dogodivščino.
Danes sem pozno vstal…seveda, sem pozno šel spat. Bil sem namreč na vasi…primorski vasi, kjer vsako leto organizirajo jazz festival. Ni manjkalo ne pijače in ne hrane, a to je postranska zadevščna! Večer je bil krasen in nikakor se mi ni mudilo domov…
Obožujem jutra…čeprav zaspan, rad posedam in buljim tjavdan. Pa sem pripravil kavico in seveda zadiši po stanovanju…tako lepo, da se draga moja prebudi.
Pol je pa bil shave time! V brivnikih sem zamenjal klinge in to v sledeči kombinaciji…nova klinga je šla v Featherja, iz Featherja v slanta in iz slanta v smeti. Zadnje cajte dobi slant vedno rabljeno klingo. Bi to lahko imenoval ekonomija? Klinga znamke Polsilver je lepo sedla in po s Speickom namazanem licu začela kositi že tri dni staro brado. WTG,ATG in popravki. Absolute BBS! Slant je kot vedno z odliko opravil z ostalimi dlakami. Bil je drag nakup, priznam…a finiš brivnika me vsakič znova navduši. Spet nobene pikice, ne rdečice…popoln shave! En dan moram spet britje opravit z Fatipom.Nekaj časa je bil zdoma na ekskurziji pri kolegu, a sedaj spet počiva v moji omarci in čaka dan, da me zareže.
Že drugi mesec nas Bajkman vse šiša z britjem. Sumljivo je to, a ni? Meni tle po kurbariji smrdi…take nenadne spremembe so vedno nekaj skrivale. No, ni rečeno, da je to slabo. Bajkman, sorry…upam, da tvoja žena ne prebira foruma?! Moja ga…in pol, ko sem pa tja napišem kak malo bolj sočen post…mečkam kapo, ko se moram zagovarjat!
Ah, težak život…težak. Mravlja! Kaj hudiča dela na ekranu?

Leze mravlja čez ekran…
Ekran za njo je le do hrane most.
Briga njo, če sem zaspan,
Ni ji mar za moj napisan post!

A la prochaine…
Nothing less...than BBS

Bajkman

Re: 2015-07 SOTD

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 05 Jul 2015, 10:33

Ne me hebat! Klin se s klinom zbija:

Slika

Dr. Harris Arlington - Bowl / Simpson Duke D3 Best / Gillette SuperSpeed Q3.1954 / Polislver SI / Brut AS

Odgovori