2015-04 SOTD

Britje dneva oz Shave OF The Day (SOTD) je del foruma namenjen deljenju slik in opisov "setupov" ki ste jih uporabili za "današnje" britje
Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška
Re: 2015-04 SOTD

Odgovor Napisal/-a Slice » 04 Apr 2015, 16:53

Slika

Uporabniški avatar
razorguy
Prispevkov:53
Pridružen:29 Nov 2014, 09:12
Kraj:Perugia, Italija
Kontakt:

Torek 7 april 2015

Odgovor Napisal/-a razorguy » 07 Apr 2015, 16:20

Torek 7 april 2015

Slika

Mastro Livi CarboInox Kamisori, 7/8

Še en fantastičen britje s tem Mastro ľivi CarboInox kamisori. Tole je precej dolg ročaj in to se zdi, da je bolj udobno za moje ni tako malo rokah. Globoko in blizu, kot bi kamisori biti, daje znana žametno pridih Mastro Livi Carbon Damasku jekla v kombinaciji s sijočo lepoto ogledalo poliranega nerjavečega jekla. Končna dotik je Pinaud Clubman, kurjenje ognja na obrazu še osvežujoče in prijetno.
  • Pred Britjem: Roberts Destilirana Rose Water
  • Milo: Tcheon Fung Sing Barbe Rosse
  • Čopič: Omega Bristle 48
  • Skleda: Kitajski Bowl
  • Pas: Mastro Livi Loom strop in Hand Palm
  • Britev: Mastro Livi CarboInox Kamisori, 7/8
  • Post Britjem: Umbrian ekstra deviško oljčno olje
  • Po Britju: Pinaud Clubman Classic Vanilla
The RazorGuy - StraightRazorChannel na Youtube

Jaz sem z google prevajalnikom pisati v slovenskem jeziku v tem forumu.
Moja opraviči za kakršne koli napake, boste prebrali v mojih sporočilih. Hvala.

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: 2015-04 SOTD

Odgovor Napisal/-a Puskin » 12 Apr 2015, 00:48

O ja...spet je danes padlo eno britje.
Brada pa že en teden stara. Moram priznat, da sem komaj čakal to britje. Upal sem sicer, da najdem med tem cajtom kakšno brivnico, saj sem dopustoval v Angliji. In ja...našel sem jo, a je bila glih zaprta.
Pa sem poslikal, tako, da če mi na besedo ne verjamete imam foto dokaz. Namen sem imel, a sem ostal neobrit.
Sobota...peljem ženo na kavo in rogljiček, saj že cel teden nisva pila dobre kave. In pol...in pol...sem ženo peljal malo delat, sam pa se še malo sprehodil po s soncem obsijani obali. No ja, spil sem še kaki dve kavi, preden sem se spet vrnil nazaj v brlog. In sem se lotil zabavnega...dal namočit penzl...umil brado in tisto, kar ostali imenujete lasje.
Navil sem gumb na ojačevalcu in odprl vrata na terasi, saj nisem hotel sam uživat v muziki...naj tudi sosedje malo plešejo!
Iz tube sem iztisnil kaka dva centi rdečega Prorasota in zamešal z zelo mokrim čopičem. Pena je nastajala lepo in se gostila. Zaradi dolge brade sem se odločil za slanta in že,hm...po moje že petkrat rabljene polsilver klinge.
Namazal sem peno in štartal WTG. Pobiralo je a se je že poznalo, da ni več ta prave ostrine. Po prvem prehodu je še ostala vidna kakšna majhna zaplatica nepobritega. Pa nanesem peno drugič in grem ATG. Previdno, nežno vlečem, v bistvu bolj cukam. Izmijem, nanesem peno tretjič in to kar z roko. Tipam z levico in pobiram z desnico. Presenetljivo malo sem imel za popravljat, a je najbrž premalo ostra klingica naredila svoje in mi pridelala par majhnih pikic po vratu. Nisem se preveč oziral nato...lepo sem izmil peno in osušil obraz.
Po pričakovanju, v dveh prehodih obril še glavo...in ja...potrditev, da klinga ne reže več, kot bi mogla. Malo sem še prekontroliral, da ni skritih preživelih komandosov in izmil peno.
Še vedno s slantom sem pobril pod pajskami in zaključil.
Evo spremembe...nanesem prvi sloj ????? Old Spice...da vidim to čudo! Nikoli imel, nikoli probal, a spet ste me soforumaši napeljali. Ok, priznam, včasih se pustim zavesti in in ja...nanesel prvi sloj. Niti ni tako zapeklo, kot sem pričakoval. Saj ne, da me je tega strah, a glede na tiste rdeče pikice na vratu sem mislil, da bo kaj bolj zapeklo. Pa sem šel zamenjat CD, mimogrede srknil en šljuk notranjega razkužila Lagavulin in se vrnil v kopalnico, kjer sem izmil scuttle in penzl.
Odvil slanta in upokojil klingico. Z zobno ščetko in milom spucal brivnik, nato vse posušil,obrisal in pospravil v omaro. V omari je na varnem...nikoli ne veš kdaj se ženski prsti dotaknejo teh mojih atributov in oh...nisem hotla, kr padlo je! Samo od sebe??? Bolje sprečit nego lečit. Vstopil sem v finale, nanesel še sloj prorasovega balma, in malo v ogledalu občudoval to obrito mojstrovino.
Zadovoljen sem se zleknil na kavč in prepustil muziki. Priznam, da bi bil še sedaj tam, če le ne bi moral iti na šiht...Pa flaša Lagavulina bi bila že najbrž prazna! :D
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2015-04 SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 15 Apr 2015, 23:36

Slika
  • Pred britjem: umivanje obraza z navadnim milom in toplo vodo
    Milo: Proraso Red Sandalwood
    Čopič: Synthetic Plisson
    Skleda: Yoresh bowl
    Brivnik: Gillette NEW Norfolk 24K Gold 1930s
    Britvica: Gillette Platinum
    Po britju: Pinaud Clubman Aftershave
Ugotavljam, da Proraso milo ni OK. Pena je suha, drsenja ni.

Najnovejša pridobitev, brivnik Gillette NEW Norfolk 24K Gold 1930s, je pravi dragulj. Blagi open comb brivnik, ki odlično leži v roki, brezhibno opravlja svoje delo in kože ne poškoduje. Zelo primerljivo s Feather AS-D2 brivnikom.

Gillette Platinum britvica postaja ena od najbolj cenjenih v mojem repertoarju, postavljam jo ob bok Polsilver Super Iridium. Ob današnjem britju je bila uporabljena drugič in ponovno je svoje delo opravila brezhibno.

Pinaud Clubman Aftershave - božanski vonj, rahlo sladek, topel, nevsiljiv, brezčasen, pomirjujoč. Hvala, @chrom! Zagotovo ga nabavim in postal bo moj reden spremljevalec za dolgo let.

Britje sem opravil z dvema WTG prehodoma in enim ATG, iritacije ni nobene, koža je mehka in voljna, rezultat BBS.

Eno boljših britij sploh, če ne bi Proraso Red poskrbel za nekaj grenkega priokusa.
Zadnjič spremenil olly, dne 17 Apr 2015, 20:54, skupaj popravljeno 1 krat.

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: 2015-04 SOTD

Odgovor Napisal/-a Puskin » 16 Apr 2015, 00:03

Jaz bi prosil za kako fotko...vem, da bi šlo. :D
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2015-04 SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 16 Apr 2015, 00:37

E - kje so pa tvoje? ;)

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: 2015-04 SOTD

Odgovor Napisal/-a Puskin » 16 Apr 2015, 00:40

Jaz tudi nimam tako posebnega brivnika. :D
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2015-04 SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 16 Apr 2015, 05:26

Imaš pa poseben odnos do britja - prikaži nam ga še s fotko ;)

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: 2015-04 SOTD

Odgovor Napisal/-a Puskin » 16 Apr 2015, 08:59

Aha,rokavica pa to? :D
In če ne sprejmem izziva,me boste izgnali iz foruma?
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2015-04 SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 16 Apr 2015, 09:01

Bognedaj!

Kdo nas bo potem razveseljeval z brivskimi dogodivščinami, kakršne obvladaš le ti?!

Odgovori