2015-03 SOTD

Britje dneva oz Shave OF The Day (SOTD) je del foruma namenjen deljenju slik in opisov "setupov" ki ste jih uporabili za "današnje" britje
Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59
Re: 2015-03 SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 18 Mar 2015, 21:37

Tale današnja britev je Thiers-Issard.

Sicer pa, kdo bi vedel - lahko, da jih ima res tisoč.

Lahko pa, da samo reklamo dela :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2015-03 SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 18 Mar 2015, 21:41

bizzy1 napisal/-a:Men je prevajanje čist mim, ker zgleda bol "smešno" kot pa da pomaga..ampak sj pravm vsakomur svoje :D
Tudi jaz bi rajši bral v angleščini.

Ampak zdi se mi, da je original v italijanščini.

In če je, imam vseeno rajši tale a-je-to prevod.

Sicer pa ne vem, če @Razorguy sploh kaj bere. Sem ga že dvakrat vprašal, če lahko pokaže Gerby bowl, pa moje vprašanje ostaja brez odgovora.

Uporabniški avatar
janez011
Prispevkov:146
Pridružen:09 Feb 2014, 23:18

Re: 2015-03 SOTD

Odgovor Napisal/-a janez011 » 18 Mar 2015, 23:24

Jah aktiven je tudi na drugih forumih pa mu copy-paste vrjetno ne vzame tako veliko časa :) .

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2015-03 SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 19 Mar 2015, 06:45

Ja, verjetno je res to.

Pride sem, clipboard ima poln, pritisne CTRL+V, potrdi in gre.

Simple and Effective!

Uporabniški avatar
janez011
Prispevkov:146
Pridružen:09 Feb 2014, 23:18

Re: 2015-03 SOTD

Odgovor Napisal/-a janez011 » 20 Mar 2015, 19:46

Slika

Mongoose razor/WW čopič/Seifenglatt trendy summer/Feather pro žiletka(x4)/Old Spice AS

Britje kar 6 dnevne brade, po tako dolgem premoru je občutek po britju res fenomenalen za vse ostalo je tu mastercard 8-) . Dosežen BBS brez problema trenutno pa testiram življensko dobo žiletke, računam na nekje 10 britij z eno. Milo sem pa prejel od uporabnika Omega oziroma je bilo nagrada na PIF-u. Nisem imel prav veliko mil to pa je prav gotovo z najmočnejšim vonjem do sedaj sicer mi je vonj super vendar pa me je med britjem nekaj peklo možno da je bilo ravno milo krivo - potreben še test ali dva.

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: 2015-03 SOTD

Odgovor Napisal/-a Puskin » 21 Mar 2015, 22:32

Čas bi bil, da zapišem kakšno brivsko dogodivščino...in...in...
In ker mi je danes Žiga dostavil žiletke Polsiver in ker je bla brada že preveč dolga je bil res dan- večer za britje.
Aja, Olly hvala.
Predpriprava je potekala nekako takole: Po delovnem dnevu sem seveda vključil "mašinerijo" in si odvrtel par štiklov Davis Milesa. Nato sem brado umil z milom in vstavil nove Polsilver klinge v Fatipa in Slanta. V prvem poizkusu se je klinga v slantu u nulo centrirala, kar že malo po loteriji diši. V kozarcu sem poustil namakat moj Omega penzl in si namislil neko divjo mešanico mil v scuttlu. Notri sem dal rezino mila, ki je bilo kupljeno v trgovini Lush v Kopru, nato sem dodal rezinico Aleppo mila in zraven z nožem nastrgal še Speick stick...natočil malo tople vode in pustil, da se namaka.
Medtem ko se je ta divja zmes namakala, sem pripravljal kožo in kocine, namreč, po dolgem času sem spet uporabil prorasov preshave in med poslušanjem muzike srkal kozarec Jamesona.
Znak, da je vse pripravljeno je bil prazen kozarec...Zamenjal sem CD in s penzlom krenil v napad! Penlo se je, da je blo veselje gledat in pena je bila lepa spolzka, a morda ne glih taka kot sem pričakoval...jaz in moja pričakovanja... :D
Namazal sem peno na obraz in zavihtel Fatipa, ki je v WTG-ju lepo rezal kocine. Izmil sem obraz in na novo nanesel peno. ATG mi je naredil kake dve mali pikici na najbolj občutljivem mestu, a sem hrabro krenil v popravke, z roko razmazoval peno, tipal in skubil z brivnikom. Na koncu sem vseskupaj izmil in obrisal z brisačo.
V scuttle sem dodal še par kapljic vode in še malo zamešal. Nato sem nanesel prvi sloj pene na glavo , v roke vzel slanta in na hitro opravil s kocinami...dva prehoda in to je bilo to. O britju drugih delov vam ne bom nakladal, saj potekajo po istem postopku... ;)
Mislim, da se je v današnjem setupu slant veliko bolje odrezal. Po vročem tušu je sledil prvi sloj belega prorasovega balma in ne vem zakaj, ampak dozdeva se mi, da je bila prva doza, boljša kot ta...bolj kremasta!
Mislim, da bo naslednji nakup nekaj drugega kot Proraso. In da, morda bom le kupil prvo milo za britje - bi bil že čas.
Po potrditvi posta grem nanesti še drugi sloj balma. Ostaneta mi še malo manj kot dve urci samote in ponovno napolnjen kozarec! Ostanite v cvetju!
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: 2015-03 SOTD

Odgovor Napisal/-a brico » 21 Mar 2015, 22:54

dve uri in ponovno napolnjen kozarec....amaterčina :lol: ....jaz v dveh urah natočim vsaj petkrat 8-) ....Jameson...ni slabo...like it
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: 2015-03 SOTD

Odgovor Napisal/-a Omega » 22 Mar 2015, 14:21

Evo še mene :D Sem sprobal Muhle r41, zahvala @Janezu za test, pa moram rečt da sploh ni tako hudo :P BBS brez problema in brez iritacije, urezat se mi pa tud ni uspelo. Me je pa presenetila sama velikost tega brivnika, pa ne vem če je res tako velik, ali se mi samo zdi zaradi redne uporabe Merkur 34C :roll: Je pa končno prišla na vrsto Timor klinca, ki se mi zdi zelo solidna (jo pa moram probat še v merkurju, da bom imel referenco). Uporabil sem tudi Palmolive milo v stiku (kupil sem ga za na morje), pa me ni razočaralo. Zdaj mi manjka za poleti le še en relativno poceni sintetičen čopič (sem odprt za predloge ;) )
Up spirits!

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2015-03 SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 22 Mar 2015, 15:07


Uporabniški avatar
janez011
Prispevkov:146
Pridružen:09 Feb 2014, 23:18

Re: 2015-03 SOTD

Odgovor Napisal/-a janez011 » 22 Mar 2015, 18:12

@Omega mogoče sem ti pozabil omeniti da je to grande verzija mogoče se ti zato zdi tako velik brivnik :D .
Vizualna primerjava.
Slika

Odgovori