2014-06 SOTD

Britje dneva oz Shave OF The Day (SOTD) je del foruma namenjen deljenju slik in opisov "setupov" ki ste jih uporabili za "današnje" britje
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: 2014-06 SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 10 Jun 2014, 23:15

tudi sam sem hotel cestitati da si objavil SOTD :), .. samo sem hitel tvoj sotd se na facebook od foruma limati ( https://www.facebook.com/britev.si ce bo kdo hotel shareati al ilikeati nas forum d ase na mse kdo pridruzi sem ter tja (za razliko od miljona botov ki najedajo kot nori) ) pa me je Bajkman ocitno prehitel :D
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: 2014-06 SOTD

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 10 Jun 2014, 23:19

Takole so izgledali armija - komleti s češkim Soluna brivnikom:

Slika

Slika

Slika

Slika

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: 2014-06 SOTD

Odgovor Napisal/-a caus24 » 10 Jun 2014, 23:26

Teh britvic se pa spomnem. Oče pa ima enako torbico samo da je črne barve, brivnik še ima ampak je nek plastičen.

Bajkman

Re: 2014-06 SOTD

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 10 Jun 2014, 23:32

To so britvice MEM Intersilver srbske izdelave:
http://www.a-intersilver.com/

Dobiš jih lahko v vsakem Mercatorju, cena pa dober EUR.

EDIT: Sedaj izgledajo takole:

Slika

Leiito
Prispevkov:140
Pridružen:15 Mar 2014, 10:15

Re: 2014-06 SOTD

Odgovor Napisal/-a Leiito » 11 Jun 2014, 20:07

Lahko je še slabše in ti gre na začetku dobro in ti potem nepričakovano razpade tehnika. Sort of.

Kar se dogaja meni zadnjih 5-6 britij je upor mandibule, ki je na začetku sodelovala zgledno. Karkoli sem poskusil, različne kreme, mila, nov blejd, 1x rabljen...+ permutacije, če hočem, in hočem, povsem gladko čeljustno kost, pride do iritacije.

Grain je od ust k ušesu, tako da začnem z 2 wrg, pa xtg pa atg in takrat je koža že tako ziritirana (in ne samo na liniji čeljusti, kolateralna škoda je tudi pod njo), da peče že, ko na predel nanašam peno, žiletka pa itak. In potem peče še karkoli dam gor za po britju in to tako močno, da na dotik čutim še naslednji dan in se iritacija komaj poleže do naslednjega britja.

Zadnjič sem poskusil z Fusion Power, če bo kaj bolje in je nekaj manj iritacije bilo, ampak na račun manj gladkega britja in tudi sicer je nenavaden in ne preveč prijeten prehod z DE nazaj v drugo ligo.

Cela jeba. Na srečo nisem edini, na badgerju sem našel nekaj o zategovanju kože čez kost ali tako nekako, we'll see. Ne da bi koga onepogumljal, ampak zdi se pametneje učiti na napakah drugih, česar jaz nisem storil, bližnjice sem iskal v dražjih pripomočkih in šel šele zdaj iskat sorodne duše. Treba narest domačo nalogo, kot za vse v življenju, če hočeš optimalne rezultate,

Jurbanowski
Prispevkov:123
Pridružen:05 Apr 2014, 20:39
Kraj:Poland Alkoholand

Re: 2014-06 SOTD

Odgovor Napisal/-a Jurbanowski » 11 Jun 2014, 21:10

Nazadnje, ko sem bil doma, sem hotel očetu vzeti DE brivnik, ker sem mislil, da ga ne uporablja več, saj ima brado. Pa se je izkazalo, da ga vseeno uporablja in sem šel preverit kaj ima v omarici. In sem našel točno te MEM žiletke. Tako da sem sklenil, da mu naslednjič prinesem kakšne poštene žiletke in AS Proraso. Ne morem mu vedno nositi piva. :)

Bajkman

Re: 2014-06 SOTD

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 11 Jun 2014, 21:19

Te MEM britvice niso tako slabe kot se morda sliši. Vseeno bo ob prehodu na Polsilver gotovo navdušen. Ni mi pa jasno, kje za vraga boš na Poljskem dobil Proraso. :?: :o :lol:

Jurbanowski
Prispevkov:123
Pridružen:05 Apr 2014, 20:39
Kraj:Poland Alkoholand

Re: 2014-06 SOTD

Odgovor Napisal/-a Jurbanowski » 11 Jun 2014, 21:28

Obstaja precej internetnih trgovin kjer je na voljo večina izdelkov od Prorasa. Mila, kreme, AS, pre-shave, balzami ... Mislim, da se da mila dobiti celo v nekaterih stacionarnih trgovinah.

Primer internetne trgovine in njihove založenosti: http://facetaria.pl/golenie-c-148.html

Leiito
Prispevkov:140
Pridružen:15 Mar 2014, 10:15

Re: 2014-06 SOTD

Odgovor Napisal/-a Leiito » 11 Jun 2014, 22:55

Jurbanowski napisal/-a:Obstaja precej internetnih trgovin kjer je na voljo večina izdelkov od Prorasa. Mila, kreme, AS, pre-shave, balzami ... Mislim, da se da mila dobiti celo v nekaterih stacionarnih trgovinah.

Primer internetne trgovine in njihove založenosti: http://facetaria.pl/golenie-c-148.html
Jp, kar nekaj zanimive robe, škoda da ni še v kakem jeziku razen poljskega + ko hočeš oddati naročilo, ne gre, napiše neko obvestilo.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2014-06 SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 11 Jun 2014, 23:21

@Leiito: mislim da bos vleiko resil z zategovanjem koze in premikanjem koze iz ovinkastih predelov na oblj ravne,.. dodatno bos ob prvilnem nategu koze in pravem kotu brivnika verjetno tudi manj pritiskal bo manj iritaicje? Mogoce bi znalo pomagti kaksno olje za britje, da bi lepse drselo po kozi,.. je pa res da zna biti malo tecno ker ti masti britev, oz v tvojem primeru brinvnik,.. ce zelis imam jaz neka jloccitaneovega olja in ti lahko dam za probati (LJ, dzabe),.. obstaja tudi pri seifenglattu neko olje za kupiti,.. drugace pa po moje lahko komot poskusis kar z olivnim, bi moralo biti po mojem lih tako ok..

@Jurbanowski: zadnjic sme slucajno naletel na netu na en zepni noz ki jih dela en poljak, samo je bil na zalost parkrat predrag (cakalna doba je pa itak verjetno 1 leto) ... (Bajkman se spet ne bo strinjal z mano :twisted: )
Slika
britev.si ruleeees :)

Odgovori