2017-01-SOTD

Britje dneva oz Shave OF The Day (SOTD) je del foruma namenjen deljenju slik in opisov "setupov" ki ste jih uporabili za "današnje" britje
Odgovori
Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34
Re: 2017-01-SOTD

Odgovor Napisal/-a G_man » 02 Jan 2017, 22:51

Danes je bilo (zame) zanimivo britje.
Med prazniki sem dobil določeno darilo. Saj najbrž poznate situacijo, ko nek sorodnik ve, da menda zbiraš brivnike in se mogoče celo briješ na nek čuden način s čopičem... In potem ti za darilo naredi presenečenje in kupi brivski pribor. Khm... peno iz piksne! :o :shock:
No, jaz sem na tak način postal ponosni latnik brivske pene Nivea sensitive, nek ultra glide something. In že nekaj dni me je mučilo, ali naj jo zabrišem v smeti, ali sprobam.
Ker mi ni dalo miru, sem danes vzel dva čopiča, vsakega za eno stran obraza, na enega nabral čudežni gel, na drugega Tabac kremo. Slednjo sem premešal na hitro, mogoče je bila kanček preveč na mokri strani.. Da bo fer, sem tudi Nivei dodal malenkost vode.

Moje ugotovitve so sledeče: pena iz piksne definitivno izgubi pri drsnosti, brivnik je na trenutke celo minimalno poskakoval. Tudi med prehodi, ko je bila koža izprana, se je na strani Tabaca čutila boljša drsnost. Zaščita je bila dobra pri obeh. Seveda Nivea zmaga pri hitrosti nabiranja, ampak to pravzaprav niti ni zmaga. Čar britja je tudi v tem, da se lahko za nekaj minut izklopiš, ne hitiš.. Pri meni je tako, da delam peno kot kombinacijo palm-lather in face-lather. Se pravi, peno več ali manj izdelujem na dlani, vmes jo večkrat izstisnem iz čopiča in naberem nazaj (da naredim homogeno zmes) in tik preden jo iz nabranega čopiča iztisnem, jo kar z roko (v kateri jo izdelujem) namažem po obrazu. To ponovim dva do tri krat. Na tak način dobim na eni strani feedback, na drugi strani pa je milo med izdelavo pene ves čas na obrazu in deluje kot pre-shave krema - pomaga mehčati dlake. Na koncu jo seveda s čopičem še vtrem med dlake. Ta proces me veseli in s piksno ga nekako izgubim.
Okej, dalje, "post shave feel" dober pri obeh. Ampak čeprav je bil dober tudi na strani Nive-e, je dovolj en prelet sestavin, da veš, da imaš opravka z veliko več "neprijazne" kemije, kot pri naših pravih brivskih kremah in milih.
Na koncu sem nanesel Floid blue AS, ki zna velikokrat peči, ampak tokrat skoraj nič. Na nobeni strani. To pripisujem tudi zelo izdelani tehniki in pa mojemu dragemu Apollu, ki je moje ponovno odkritje in res super brivnik. :)

No, kot si lahko mislite, je po britju piksna kljub rezultatom nad pričakovanji romala v smeti. Tu je dobila pa še minus iz ekološkega vidika. :twisted:

Krema 1 : 0 Piksna

P.S. predstavljajte si, da piksno napadem s kakim MWF... Jaoooo kak bi pušila..! 8-) ;)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2017-01-SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 02 Jan 2017, 23:27

:D, :D. Vidim da se je dogajala cela tekma :). Zanimiv opis in originalen SOTD :)!
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: 2017-01-SOTD

Odgovor Napisal/-a G_man » 02 Jan 2017, 23:32

miha napisal/-a::D, :D. Vidim da se je dogajala cela tekma :). Zanimiv opis in originalen SOTD :)!
Hvala :) Rezultat sicer namiguje nadaljevanje, ampak ga ne bo.. :D

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2017-01-SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 02 Jan 2017, 23:34

G_man napisal/-a:
miha napisal/-a::D, :D. Vidim da se je dogajala cela tekma :). Zanimiv opis in originalen SOTD :)!
Hvala :) Rezultat sicer namiguje nadaljevanje, ampak ga ne bo.. :D
Smeti v tem casu in mrazu gotovo se nisi nesel tako da sansa (za nadaljevanje) je se vedno :twisted: .. lahko ti pa mi eno peno kupimo, da ne bo konec ko je zacelo biti napeto :). Poleg tega si pisal da si dobil tudi brivnik...
britev.si ruleeees :)

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: 2017-01-SOTD

Odgovor Napisal/-a caus24 » 03 Jan 2017, 16:07

Slika

vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07

Re: 2017-01-SOTD

Odgovor Napisal/-a vostok » 03 Jan 2017, 20:44

Včeraj mi ni dal miru Maggard slant, ki se je v drugo občutno bolje odrezal, kot v prvo, tudi na račun mila. Za SOTD žal ni bilo časa. Se je pa 10 minut našlo danes:
SOTD27.jpg
SOTD27.jpg (108.52KiB)Pogledano 5678 krat
milo: Vitos RED
čopič: Omega 10048
skodelica: kokos
brivnik: Apollo BEN HUR, slant
britvica: Feather
AS: Atelier Rebul, kolonjska v razpršilu, ICE

Prvo britje z Apollom. Začel sem nadvse previdno, saj ima režo med britvico in safety barom precejšnjo, vstavil sem tudi novo Feather britvico. Takoj po prvih potezah je trema minila, brivnik je svoje delo opravil nadvse učinkovito in do uporabnika prijazno. BBS v dveh prehodih z enim samcatim popravkom ob adamovem jabolku. Brivnik lahkotno drsi po obrazu in nezaznavno pobira dlake, blade buffing tehnika ne predstavlja nobene težave. Eno tistih britij, ki ti polepša dan :)

Lp, G
Shaven haven. Respect!!

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2017-01-SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 03 Jan 2017, 20:45

Slika

• Mühle Rocca R95 Birch Stainless Steel Closed Comb DE Razor
• Feather NEW Hi-stainless DE Razor Blade
• Face Lather
• D.R.Harris & Co. LTD. Marlborough Shaving Soap
• Semogue Barbear Classico Mistura Shaving Brush
• Floïd Blue Aftershave

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: 2017-01-SOTD

Odgovor Napisal/-a G_man » 03 Jan 2017, 21:58

vostok napisal/-a:Včeraj mi ni dal miru Maggard slant, ki se je v drugo občutno bolje odrezal, kot v prvo, tudi na račun mila. Za SOTD žal ni bilo časa. Se je pa 10 minut našlo danes:
SOTD27.jpg
milo: Vitos RED
čopič: Omega 10048
skodelica: kokos
brivnik: Apollo BEN HUR, slant
britvica: Feather
AS: Atelier Rebul, kolonjska v razpršilu, ICE

Prvo britje z Apollom. Začel sem nadvse previdno, saj ima režo med britvico in safety barom precejšnjo, vstavil sem tudi novo Feather britvico. Takoj po prvih potezah je trema minila, brivnik je svoje delo opravil nadvse učinkovito in do uporabnika prijazno. BBS v dveh prehodih z enim samcatim popravkom ob adamovem jabolku. Brivnik lahkotno drsi po obrazu in nezaznavno pobira dlake, blade buffing tehnika ne predstavlja nobene težave. Eno tistih britij, ki ti polepša dan :)

Lp, G
@Vostok, kje si pa dobil posodo za milo? Zdi se mi taka fajn dimenzija.

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: 2017-01-SOTD

Odgovor Napisal/-a G_man » 03 Jan 2017, 22:03

olly napisal/-a:Slika
Ne morem mimo take slike, da vsaj na hitro ne rečem: bravo maestro :D

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2017-01-SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 03 Jan 2017, 22:04

Hvala!

Odgovori