2016-11-SOTD

Britje dneva oz Shave OF The Day (SOTD) je del foruma namenjen deljenju slik in opisov "setupov" ki ste jih uporabili za "današnje" britje
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: 2016-11-SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 08 Nov 2016, 22:44

evo moje jutranje (jutrisnje britje), sem ravno pripravil za ju3 zjutraj..

Maggard slant, tokrat druga, tudi rabljena Feather ziletka (da malo spucam ker ne vem ce je ok),

ostale pritekline... milo: Van der hagen(ga imam ze res odlgo, a res redko uporalbjam, , copic: Grooming Co fibre brush, AS Ralon
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2016-11-SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 11 Nov 2016, 17:04

G_man napisal/-a:Kakšno britje ali dva te še pustim, potem boš pa moral pokomentirati milo :D
Za mano je že drugo britje z Albionom.

Milo je zdaj super, zdaj ga penim z lahkoto. Izkoristil sem idejo @Adepta s hrvaškega foruma, kateri svoje brivske kreme hrani v hladilniku. Albion se je strdil in penjenje je bilo otročje lahko celo z Misturo, katera ima res veliko hrbtenice.

Bi nam hotel zaupat, kaj je tebe motilo pri Albionu, da si se ga znebil?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2016-11-SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 11 Nov 2016, 17:13

danes sem sprobal slanta od G_man-a in zanimivo res se lima, naredi se vakum med namiljeno kozo in zgotnjim dleom glave (po moje ima zato Fasan zarezice na glavi da se n elepi. Ta slant je zamaknjem, ziletke ne zavija tako kot slanti, ampak ima zamaknjeno glavo. Izpostavitev ziletke je kar velika. Ce se mse bril z drugacnim kotom (bolj praovkotnim) se stvar ne lepi. Enako se mi zdi da se ne lepi ce je manj mila.

milo: MWF
copic: Semogue SOC2
brivnik: Bonsa slant
AS: Alpa 378

2016-11-11 SOTD by miha @www.britev.si.jpg
2016-11-11 SOTD by miha @www.britev.si
2016-11-11 SOTD by miha @www.britev.si.jpg (281.22KiB)Pogledano 6372 krat
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2016-11-SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 11 Nov 2016, 18:58

Slika

• The Cobra Classic SE Safety Razor
• Feather Professional SE Razor Blade (4x)
• Face Lather
• Phoenix and Beau Albion Tallow Shaving Soap
• Semogue Barbear Classico Mistura Shaving Brush
• Fitoaroma SMRIKVA Aftershave Lotion (Herbal Distillate)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: 2016-11-SOTD

Odgovor Napisal/-a brico » 12 Nov 2016, 01:39

in qva se mi je zgodilo, qva se mi je pripetilo....
nimam fotke, itak ni bistvena.....
polek teh fotografskih magioničarjev pred mano nimam šanse.... :lol: ...
Feather žika, prvič OK, lahko bi bila boljša, drugič fantastična, tretič, ...., ....., ....., .... .... sedmo britje, osmo britje, skozi isto....v čem je problem....a v meni ali v Slantu....
a je še gdo opazil da kline držijo dlje ostrino v slantu kot v normalnem brivniku...
strgalo ali giljotina efekt.... :?: ....
...is a good man without a good knife really a good man ?

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: 2016-11-SOTD

Odgovor Napisal/-a Puskin » 12 Nov 2016, 02:46

Smo opazli ja. ;) V slantu kline zdržijo dlje.
In tudi jaz opažam, da mi je Featherca šele v drugem britju odlična.
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: 2016-11-SOTD

Odgovor Napisal/-a miha » 12 Nov 2016, 09:47

V drugem, tretjem britju je po moje boljsa zaradi strop efekta, temu recejo sweet (time) spot pri britvah in ziletkah. Sam tega efekta sicer ne opazam toliko (da ne bo pomote, stropanje pri britvi zelo pomaga, le tega efekta da je npr drugo britje boljse od prvega nisem pocahnal).
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: 2016-11-SOTD

Odgovor Napisal/-a G_man » 12 Nov 2016, 14:08

olly napisal/-a:
G_man napisal/-a:Kakšno britje ali dva te še pustim, potem boš pa moral pokomentirati milo :D
Za mano je že drugo britje z Albionom.

Milo je zdaj super, zdaj ga penim z lahkoto. Izkoristil sem idejo @Adepta s hrvaškega foruma, kateri svoje brivske kreme hrani v hladilniku. Albion se je strdil in penjenje je bilo otročje lahko celo z Misturo, katera ima res veliko hrbtenice.

Bi nam hotel zaupat, kaj je tebe motilo pri Albionu, da si se ga znebil?
Struktura mila :) Prvič sem ga naložil premalo in britje je bilo pod nivojem. Potem sem enkrat zadel in milo se mi je zdelo dobro. Potem sem ga naložil preveč in spet ni blo dobro britje. Takrat sem si rekel, naj se kdo drugi zajebava s tem :lol:

Tale ideja s hladilnikom je odlična. Če bi se je spomnil, bi mogoče milo še imel. :) Ampak nič zato, je že prav, da tak čislan UK artisan malo zaokroži po skupnosti 8-)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: 2016-11-SOTD

Odgovor Napisal/-a G_man » 12 Nov 2016, 14:11

miha napisal/-a:danes sem sprobal slanta od G_man-a in zanimivo res se lima, naredi se vakum med namiljeno kozo in zgotnjim dleom glave (po moje ima zato Fasan zarezice na glavi da se n elepi. Ta slant je zamaknjem, ziletke ne zavija tako kot slanti, ampak ima zamaknjeno glavo. Izpostavitev ziletke je kar velika. Ce se mse bril z drugacnim kotom (bolj praovkotnim) se stvar ne lepi. Enako se mi zdi da se ne lepi ce je manj mila.
@Miha, zelo zanimivo, da si imel enako izkušnjo. Namreč meni se ni lepil ta slant, ampak en drugi brivnik, ki ni slant (je viden v SOTD-ju iz tega meseca).
Si pa lahko predstavljam, da si imel enake težave, saj sta kapi na teh dveh skoraj identični. In ja, si se boljše izrazil kot jaz, naredi se vakum med namiljeno kožo in zg. delom glave.

Edit: Lepil se mi ta slant ni, ker ga jaz nisem nikoli probal. :oops: Deluje namreč über agresiven.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: 2016-11-SOTD

Odgovor Napisal/-a olly » 12 Nov 2016, 14:36

@G_man, no, ravno zato jaz pravim, da mora biti britje enostavno opravilo, ker je vsako lovljenje fines dostikrat prav odvečno.

S tem, ko smo iz britja naredili hobi, smo celo stvar pravzaprav prekomerno zakomplicirali. Pa ne le mi, uporabniki, ampak tudi proizvajalci hardvera in softvera. Stavim, da bi se naši dedje in očetje držali za glave, ko bi opazovali, kakšnih komedij se gremo.

Zase vem, da mi britje ne bi bilo v užitek, če bi moral pred vsakim britjem blazno natančno nameščat britvico, po posebnem postopku pripravljat čopič in milo, potem pa s posebnimi tehnikami predpriprave obraza, penjenja mila in nanašanja le-tega končno pristopit k delu.

Jaz vse te motnje poskušam čimbolj zreducirat, ker hočem, da je britje preprosto, hitro in učinkovito.

Na začetku mi je vse to igračkanje bilo še v veselje. Zdaj pa vedno manj.

Odgovori