Gmail spam potencialni problem

Pravila, obvestila ter ostale uradne stvari.
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Gmail spam potencialni problem

Odgovor Napisal/-a miha » 23 Okt 2013, 21:02

Clan foruma Bajkman me je opozoril da mu obvestila iz foruma konstantno mece v spam, da na zacetku niti ni vedel da priahajajo dokler ni slucajno v spam pogledal... Po VECKRATNEM klikanju da to ni spam se je pri nejm stvar popravila. kolikor sem videl na netu pise da ce ljudje kliknejo da stvar ni spam potem guglovi algoritmi pocasi stvar spremenijo. Vprasanje ki se mi poraja je kako je to sploh lahko tretirano kot spam, gelde na to da je iz njihove domene poslano in samo za forum uporabljano. Pisal sem tudi feedback na Google (tudi predlog Bajkmana) tkao da upam da se bo stvar popravila, vi pa v vmesnem casu le poglejte svoje spam folderje na Gmailu (ali drugje) in lepo poklikajte da britev.si pa ja ni spam :D :D ...
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Gmail spam potencialni problem

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 23 Okt 2013, 21:19

Res je kar pravi miha. Jaz sem imel vsa obvestila z britev.si v vsiljeni pošti. Tako da sploh nisem vedel, da so prihajala. Rešitev pa je preprosta, kot pravi miha.
Greste v Vsiljeno pošto, odprete emaile od britev.si in pri vsakemu gor kliknete: Ni vsiljena pošta.

Verjetno to vsi veste, kako je treba postopati. Možno pa da sploh niste opazili, da so sporočila v Vsiljeni pošti.

LP

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Gmail spam potencialni problem

Odgovor Napisal/-a TMB » 23 Okt 2013, 22:34

Meni je tudi na začetku maile metalo pod spam.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Gmail spam potencialni problem

Odgovor Napisal/-a miha » 23 Okt 2013, 22:40

... pol pa hitro vsi klik klik klik "this no spaaaaaaaaaaaaaam (is)" . drugace nas bojo se banali na guglu,...
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Gmail spam potencialni problem

Odgovor Napisal/-a miha » 23 Okt 2013, 23:06

...evo se ena tema k bi znala biti potencialno koristna pri whitelistanju mejla za obvescanje o dogajanju na forumu..
http://email.about.com/od/gmailtips/qt/et_whitelist.htm .. ne vem ce (se) dela..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Gmail spam potencialni problem

Odgovor Napisal/-a miha » 19 Nov 2013, 17:41

RESITEV

evo danes sem malo gledal in se poigraval in prisel do 2 resitev ki pomagata, da se obvestila foruma tretirajo kot spam je lahko posledica teg ada kdaj kdo klikne da je spam, ali pa tudi zato ker se dosti mejlov posilja in ker se tudi sami sebi posiljajo,.. vse to na koncu vodi lahk oda gugl misli d aje to spam,..:
- kliknite ko odprete mejl v spamu na "to ni spam"
- glej spodnjo sliko: najprej se seveda logirajte, od tu naprej sem oznacil z rdecimi puscicami,... ko ste logirani kliknite na ikono za nastavitve nastavitve (stevilka 1) nato v mweniju na tekst nastavitve in v nastavitvah kliknite na zavihek filtri (stevilka 2), nato kliknite spodaj na "Ustvari nov filter" (St. 3.) in nato v novem oknu ki se je odprlo napisite v polje "Od" mejl za obvescanje iz foruma "britev-si@gmail.com" in svoj mejl v polje "Za", nato kliknite na "Naprej" in v naslednjem oknu dajte kljukico v kvadratek s tekstom "Nikoli ne poslji v mapo z vsiljeno posto" in seveda potrdite.. na koncu boste imeli britev ki bo zgleda v nastavitvah tako kot tisti ki je oznacen s st. 4. namesto "VAS ele. NASLOV" bo seveda vas dejanski elektronski naslov


Slika
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Gmail spam potencialni problem

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 19 Nov 2013, 21:13

Miha, mislim da pogoj "Za:" ni potreben.

Pa hvala za trud! :!: :!:

Bajkman

Re: Gmail spam potencialni problem

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 27 Dec 2014, 23:28

Še druga rešitev:


Gremo v vsiljeno pošto, kjer odpremo eno od britev.si emailov. Nato uredimo takole:
Slika

V naslednjem koraku samo še točka 3 in 4:
Slika

iii
Prispevkov:159
Pridružen:15 Jan 2014, 13:25
Kraj:Bil .... nekje v Savinjski dolini...
Kontakt:

Re: Gmail spam potencialni problem

Odgovor Napisal/-a iii » 30 Dec 2014, 06:25

Sam za info: Jaz uporabljam Yahoo in tam gre vse normalno v Inbox...
Nekje v Savinjski dolini...

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Gmail spam potencialni problem

Odgovor Napisal/-a caus24 » 15 Jan 2015, 16:49

Evo jaz sem dobil obvestilo o prispevku prvič po 3 mesecih.

Odgovori